Naga MarketsJamie Dimon przemawiaWzrosty na głównych indeksach odbijają się szerokim echem wśród wszystkich inwestorów, którzy nadal wieżą w strategię politykę banków centralnych wspierającą główne rynki akcyjne. Jak widać jednak nie są oni osamotnieni, kiedy CEO JPMorgan, Jamie Dimon podczas swojej ostatniej wypowiedzi stwierdza, że inwestorów czekają kolejne dobre dwa lata na Wall Street. Według niego hossa na rynku akcyjnym będzie trwała nawet do 2023 roku.

  • CEO JPMorgan mówi, że ‘ta hossa może potrwać do 2023 roku
  • Jamie Dimon optymistą, iż pandemia zakończy się wraz z odbiciem gospodarczym w USA
  • Okres ten może trwać jeszcze kolejne dwa lata
  • Federalne programy ratunkowe stępiły bezrobocie i zapobiegły dalszemu pogorszeniu się sytuacji gospodarczej

Wall Street: Inwestorów czekają kolejne dwa lata hossy na rynku akcyjnym

Podczas niedawnej publikacji noty wydanej przez CEO JPMorgan, Jamie Dimona padły słowa, które są dla wielu inwestorów chyba najważniejszym stwierdzeniem ostatnich tygodni: “Nie mam żadnych wątpliwości, że z nadmiarem oszczędności, nowymi oszczędnościami stymulującymi, ogromnymi wydatkami na deficyt, większym QE, nową potencjalną ustawą infrastrukturalną, skuteczną szczepionką i euforią wokół końca pandemii, gospodarka USA prawdopodobnie rozkwitnie. Ten boom może z łatwością trwać do 2023 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prezes jednego z najważniejszych banków inwestycyjnych na Wall Street dał wyraźnie odczuć, że obecny okres – mimo tragiczny w skutkach pod względem zdrowotnym – jest dla rynków zbawienny. Federalne programy ratunkowe stępiły bezrobocie i zapobiegły dalszemu pogorszeniu się sytuacji gospodarczej, co bez wątpienia jest ważne dla rynków oraz inwestorów.

wykres Kurs NASDAQ H4 08.04.2021
Kurs NASDAQ H4 08.04.2021

Jak uważa CEO JPMorgan: “banki weszły w kryzys silne i zdolne do pomocy społecznościom przetrwać burzę. Podczas gdy kredytodawcy również skorzystali z amerykańskiej stymulacji, zbudowali bufory przeciwko przyszłym stratom kredytowym i dobrze wypadli w testach warunków skrajnych.

Według niego, niewiele jest obecnie przesłanek sugerujących odwrót rynku. Wręcz przeciwnie – patrząc na amerykańskich konsumentów, którzy wykorzystali bodźce do zredukowania długu do najniższego poziomu od 40 lat i odłożyli je w oszczędnościach, co daje im – podobnie jak korporacjom “nadzwyczajną” siłę nabywczą po zakończeniu blokad. Używając to jako kolejnego argumentu Dimon sądzi, że będą przed nami kolejne lata, w których nowe rekordy na indeksach będą tylko powiększane.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarz giełdowy | kurs pkn | kursy kryptowalut wykres | pkn orlen kurs | notowania lotos |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here