Naga MarketsJakie zagrożenia czyhają na początkujących inwestorów świata kryptowalut?W trakcie konferencji ABC Inwestowania miała miejsce rozmowa na temat zagrożeń, które czają się na początkujących w świecie kryptowalut. Udział w niej wziął Sylwester Suszek z BitBay, Tomasz Rozmus z Tokeneo oraz Rafał Kiełbus, moderator forum Bitcoin.pl. Panel poprowadził Mike Satoshi.

Zagrożenia na rynku kryptowalut

W rozmowie poruszona została historia słynnego ataku hakerskiego na Mt. Gox. Było to pierwsze takie wydarzenie na rynku kryptowalut, które podkopało zaufanie do cyfrowych aktywów. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło. Jest więcej regulacji, a technologia idzie do przodu przez co giełdy są bardziej transparentne, powiedział Sylwester Suszek.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Oszuści cały czas generują nowe pomysły i starają się być tuż przed regulatorami – tłumaczył Tomasz Rozmus.

Jak można się chronić przed upadkami giełd kryptowalut? Czym kierować się przy jej wyborze? Rozmus stawia na edukację klientów. Mówił także o wzięciu większej odpowiedzialności przez giełdy.

Należy przeanalizować czy dana giełda się rozwija, zwiększają się jej wolumeny oraz zarobki – tłumaczy Suszek. O ile założenie giełdy kryptowalut jest teraz trudniejsze i bardziej kosztowne, wciąż trafiają się podmioty, które nie działają uczciwie.

Więcej na temat zagrożeń czyhających na początkujących inwestorów znajdziesz w poniższym wideo:

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here