Naga Markets

Jakie umowy dodatkowe w ubezpieczeniu na życie wybraćKażdy z nas słyszał o ubezpieczeniu na życie. Ma ono za zadanie chronić nas i naszych bliskich na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń czy śmierci. O takim ubezpieczeniu warto pomyśleć jak najwcześniej bowiem zgromadzone środki mogą nam w przyszłości bardzo pomóc. Jednak poza standardowym ubezpieczeniem na życie, warto również pomyśleć o dodatkowych ubezpieczeniach. Jakich? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym materiale. Zapraszamy do lektury.

Nieprzewidziane sytuacje w życiu

Zdrowie jest największą wartością w naszym życiu. Niestety często zupełnie niespodziewanie pojawiają się problemy. Wówczas konieczne jest dodatkowe leczenie nas lub naszych bliskich, które często nie należy do najtańszych. Nawet gdy samo schorzenie jest możliwe do wyleczenia, wiąże się z czasem, który dotychczas spędzaliśmy w pracy. Utracone zyski więc również należy brać pod uwagę. Warto więc na wszelki wypadek zabezpieczyć się przed taką sytuacją i sięgnąć po stosowne ubezpieczenia.

Umowy dotyczące ubezpieczenia życia

To podstawowa polisa, którą zawierają najczęściej Polacy. Ma ona na celu wspieranie finansowo bliskich ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Jak to działa? Osoba, która wykupiła polisę, wpłaca co miesiąc ustaloną składkę, a gdy dojdzie do zdarzenia objętego umową, ubezpieczyciel wypłaca uprawnionym w polisie osobom odpowiednie świadczenie.

Umowy zdrowotne

Jednym z rodzajów umów ubezpieczeniowych są tzw. umowy zdrowotne, które zawiera się na wypadek ewentualnej walki z poważną chorobą. Takie ubezpieczenie najczęściej obejmuje sześć grup poważnych chorób do których zaliczamy:

  • Choroby układu krążenia,
  • Choroby układu nerwowego,
  • Choroby narządów wewnętrznych,
  • Choroby układu kostno-mięśniowego i skóry,
  • Choroby zakaźne i pasożytnicze a także
  • Inne poważne choroby, opisane w warunkach ubezpieczenia.

W tym wypadku w ramach pakietu ubezpieczyciel najprawdopodobniej zaoferuje nam również wsparcie dedykowanego asystenta w walce z poważną chorobą. Najczęściej jest to specjalny pakiet kompleksowej pomocy dla chorego, obejmujący m.in. organizację i refundację kosztów pobytu w sanatorium, konsultacje u lekarzy specjalistów, rehabilitację oraz specjalistyczne badania diagnostyczne.

Sprawdź więcej na: https://www.metlife.pl/kazdywazny/produkty/twoje-zdrowie/powazne-choroby/.

Umowy wypadkowe

Warto również wspomnieć o umowach wypadkowych. To jedna z kilku ofert dodatkowego ubezpieczenia obejmująca takie sytuacje jak NNW, czyli nieszczęśliwe wypadki. W jej zakres wchodzi najczęściej ubezpieczenie z kompleksową ochroną, która działa zarówno w przypadku drobnych urazów jak i poważnych skutków wypadków. Zakres oraz sumy ubezpieczenia są każdorazowo dopasowywane do potrzeb ubezpieczonego oraz jego bliskich. Najczęściej ma to miejsce za pośrednictwem dodatkowych, dedykowanych takim potrzebom umów. Ubezpieczony oraz jego bliscy uzyskują m.in. powypadkową pomoc assistance w ramach Asystenta po wypadku. Istnieje również możliwość rozszerzenia ochrony dla amatorów i sportowców wyczynowych 50 dyscyplin sportowych.

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Gdy szukasz właściwej i na najwyższym poziomie ochrony warto już dzisiaj zgłosić się do profesjonalnego agenta ubezpieczeniowego. Znajdując profesjonalne wsparcie oraz korzystając z wiedzy specjalistów, dobierzesz odpowiedni pakiet ubezpieczenia do Twoich potrzeb.

XTB

Artykuł partneraŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here