Naga MarketsMiędzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) prognozuje, że świat czeka najgorszy kryzys finansowy od lat 30-tych ubiegłego wieku. Pandemia koronawirusa i wynikające z niej skutki gospodarcze wpędziły świat w globalną recesję, a jej ostateczny rozmiar jest uzależniony od tego jak długu trzyma się „zamrożenie” poszczególnych gospodarek. Dom Maklerski X-Trade Brokers (XTB) przygotował nagranie z debaty z ekspertami rynków finansowych, którzy odpowiadali na pytania związane z negatywnymi skutkami recesji oraz omówią potencjalne okazje inwestycyjne w tym trudnym czasie.

Koronawirus wywołał kryzys gospodarczy. Co dalej?

Podczas debaty eksperci skupili się na potencjalnych skutkach kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią. Omówione zostały możliwe scenariusze dalszego rozwoju sytuacji oraz przedstawione instrumenty, które mogą na niej skorzystać:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Czy złoto to dobra inwestycja na kryzys?
  • Kiedy kupować akcje?
  • Jak będzie wyglądał świat po pandemii?
  • Co zmieni się w gospodarce?

Odpowiedzi na te pytania szukali Przemysław Kwiecień (główny ekonomista XTB), Wojciech Białek (autor bloga K(NO)W FUTURE) oraz Jacek Bartosiak (właściciel portalu Strategy&Future)

Zapis debaty jest już dostępny:

BIORĘ UDZIAŁ W DEBACIE EKSPERCKIEJ

Poznaj prelegentów debaty dotyczącej kryzysu gospodarczego

dr Przemysław Kwiecień – Główny ekonomista X-Trade Brokers. Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i London Metropolitan University (tytuł MSc) – obydwie uczelnie ukończył z wyróżnieniem. Posiadacz prestiżowego certyfikatu CFA. W XTB pracuje od 2007 roku, wcześniej doświadczenie zdobywał między innymi jako doradca Ministra Finansów, Mirosława Gronickiego i ekonomista Banku Millennium. W XTB kieruje Działem Analiz, jest także pomysłodawcą i redaktorem naczelnym serwisu analitycznego TradeBeat.

Wojciech Białek– Urodził się Krakowie, ukończył informatykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie również studiował filozofię. W latach 1995-1999 pracował jako analityk w krakowskich domach maklerskich DM Magnus oraz DRM Polonia. W latach 1999-2008 w SEB TFI (2000-2002 zarządzający portfelem, 2003-2008 główny analityk), W latach 2009-2018 główny analityk w CDM Pekao. Od 2008 roku autor poświęconego koniunkturze na rynkach finansowych i w gospodarce blogu “K(NO)W FUTURE”.

dr Jacek Bartosiak – Założyciel i właściciel portalu o tematyce geopolitycznej Strategy&Future, autor książek „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, wydanej w 2016 roku, traktującej o nadchodzącej rywalizacji wielkich mocarstw w Eurazji i o potencjalnej wojnie na zachodnim Pacyfiku, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, wydanej w 2018 roku, i „Przeszłość jest prologiem” z roku 2019.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here