Naga MarketsŚwinka skarbonka z napisem dywidendaSentyment na szerokim rynku akcyjnym nie jest zbyt pozytywny w ostatnim czasie. Być może warto zastanowić się nad kupnem taniejących akcji. Zakup pod długoterminową inwestycję może być opłacalny, tym bardziej jeżeli spółka co roku będzie wypłacać dywidendę.

Wprawdzie przecena sięga także indeksu WIG Div (spółki dywidendowe) ale przynajmniej otrzymamy premię w gotówce. Systematyczne zbieranie dywidend przez lata, może sprawić, że inwestycja w akcje zwróci się szybciej, tym bardziej, że niektóre spółki wypłacają bardzo hojne dywidendy.

Orbex

Poniżej lista spółek, które zapowiedziały dywidendy za 2018 rok, a jeszcze jej nie wypłaciły. Lista może się jeszcze wydłużyć, kiedy zamiar podzielenia się zyskiem z akcjonariuszami wyrażą firmy stosujące przesunięty rok obrotowy.

dywidendy

Poniżej wykres miesięczny firmy Dębica. Obecnie można kupić akcje o połowę taniej niż rok temu, a spółka regularnie wypłaca dywidendy od 1996 roku.

dębica
źródło xStation 5

Zdecydowanie najbardziej opłaca się czekać na dywidendę od Cognor, który wypłaci aż ponad 17% stopę dywidendy. Świetnie wypada także Instal Kraków z ponad 9% stopą, a także spółki, których wypłata sięgnie 6-7% czyli Dębica, Grupa Kęty, Relpol czy PZU z 6,7% dywidendą.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here