Naga MarketsJaką witrynę chłodniczą wybrać

Witryna chłodnicza to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia w każdym sklepie, restauracji, czy kawiarni. Zapewnia ona możliwość przechowywania produktów w odpowiednich warunkach, umożliwiając jednocześnie ich ekspozycję. Jak wybrać właściwą szafę chłodniczą? 

Właściwy sposób przechowywania produktów gwarantuje zachowanie ich świeżości. W gastronomii to niezwykle ważne, by wszelkie składniki oraz gotowe już wyroby jak najdłużej były w jak najlepszym stanie. Z tego też powodu zakup odpowiednich urządzeń chłodniczych jest w tej branży absolutnie niezbędny. Oczywiście w profesjonalnej kuchni sprawdzą się jedynie urządzenia specjalistyczne. Dlatego też witryny chłodnicze powinny być przystosowane do takich właśnie warunków. Wybór tego rodzaju sprzętu nie jest jednak łatwym zadaniem. Musimy bowiem wziąć pod uwagę wiele kwestii, by idealnie dopasować je do potrzeb lokalu. Sprawdźmy więc, jak wybrać idealną witrynę chłodniczą.

Witryny chłodnicze — gdzie można ich użyć?

Witryny chłodnicze mają bardzo szerokie zastosowanie. Tak jak już wiemy, wykorzystuje się je przede wszystkim w sklepach i gastronomii. Można powiedzieć, że tego typu sprzęt może zostać wykorzystany w całej branży spożywczej. Głównym jego zadaniem jest bowiem przechowywanie produktów w odpowiedniej temperaturze. Dzięki temu zachowują one swą świeżość, co sprawia, że ich przydatność do spożycia zostaje przedłużona.

Witryny chłodnicze pełnią więc funkcję podobną jak lodówki. Z tym że w tym przypadku równie istotnym ich zadaniem jest ekspozycja produktów. Są przeszklone, w związku z czym dokładnie widać, co się w nich znajduje — i to bez konieczności otwierania. Dlatego też świetnie sprawdzają się do przechowywania produktów w restauracyjnej kuchni, a także zapewniają doskonałą ekspozycję wypieków, deserów, czy też innych produktów w kawiarniach, sklepach i tym podobnych stanowiskach handlowych.

Gdzie kupić witrynę chłodniczą?

Jeśli planujemy kupić witrynę chłodniczą, powinniśmy postawić przede wszystkim na jakość. Tego typu urządzenia wymagają sporej inwestycji, jednak porządny sprzęt posłuży nam bezawaryjnie przez wiele lat. Dlatego też taki zakup jest naprawdę opłacalny. Jeśli chodzi o kupno szafy chłodniczej, mamy dwie opcje. Możemy kupić sprzęt nowy lub używany. Pamiętajmy jednak, że ma być to urządzenie do profesjonalnego użytku, dlatego już na początku odrzućmy tę drugą możliwość. Przecież nie chcemy kupować kota w worku. Pozostaje więc pytanie, gdzie właściwie kupić nową witrynę?

Profesjonalnego sprzętu gastronomicznego nie dostaniemy w dowolnym sklepie ze sprzętem AGD. Dostęp do tak zaawansowanych urządzeń zapewni nam jedynie hurtownia gastronomiczna. Szczególnie duży wybór wśród witryn chłodniczych znajdziemy w sklepach internetowych, takich jak gastroprodukt.pl/szafy-witryny-przeszklone. Zróżnicowany asortyment pozwoli nam znaleźć dokładnie taki sprzęt, jaki jest nam potrzebny.

Jakie są rodzaje witryn chłodniczych?

W sklepach znajdziemy różne rodzaje witryn chłodniczych. Możemy sklasyfikować je na wiele sposobów, jednak najlepiej zrobić to na podstawie ich funkcji oraz typu przechowywanych w nich produktów. Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów witryn, są te cukiernicze oraz sklepowe. Umożliwiają one ekspozycję różnego rodzaju ciast, tortów, czy bez. W zależności od zakresu temperatury chłodzenia, w niektórych można przechowywać nawet lody oraz inne tego typu desery.

invest

Witryny chłodnicze podblatowe to natomiast doskonałe rozwiązanie na bar. Można przechowywać w nich napoje oraz wszelkie dodatki do drinków, takich jak plastry cytryny czy limonki. Mówiąc w skrócie, zmieści się w nich wszystko, co barman powinien mieć ”pod ręką”. Wśród szaf chłodniczych wyróżniamy także te do przechowywania butelek. Stojące chłodziarki z przeszklonymi drzwiami można wykorzystać także do przechowywania produktów kuchennych.

Witryny chłodnicze — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Witryna chłodnicza powinna być przede wszystkim dobrze dostosowana do indywidualnych potrzeb oraz warunków panujących w lokalu. Z tego też względu przy jej kupnie musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Przede wszystkim ustalmy, co będziemy przechowywać w chłodziarce. Od tego bowiem zależy, za jakim rodzajem urządzenia będziemy się rozglądać. Kolejną istotną sprawą jest estetyka sprzętu. Jeśli ma stanowić ono nieodłączną część aranżacji lokalu, koniecznie dopasujmy jego wygląd do charakteru wnętrza. Witryna chłodnicza o ciekawej stylistyce może stanowić świetny element wystroju. Zwróćmy więc uwagę na kolor, wykończenie oraz kształt chłodziarki.

Wybierając witrynę chłodniczą, nie możemy zapomnieć też o kwestiach typowo technicznych i praktycznych. Z tego też powodu koniecznie zastanówmy się, nad tym, jaka wielkość i pojemność urządzenia będzie dla nas odpowiednia. Pamiętajmy też, że chłodziarki będą stale podłączone do prądu. Dlatego z pewnością warto sprawdzić klasę energetyczną sprzętu. Im mniejsze jego zużycie, tym droższy może okazać się jego zakup. Jest to jednak bardzo opłacalna inwestycja, ponieważ bardzo szybko się nam zwróci.

Jaką witrynę chłodniczą wybrać obraz_1

Artykuł partneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here