Naga MarketsJaką rolę pełnią krajowe towarzystwa funduszy inwestycyjnych w finansowaniu polskiej gospodarki? Czym różni się inwestowanie indywidualne od tego w TFI? Odpowiedź na te i na inne pytania udzielił telewizji Comparic24.Tv, Andrzej Sołdek, prezes zarządu Skarbiec TFI. Więcej szczegółów w programie!


Inwestowanie w TFI posiada szereg zabezpieczeń mających na celu ochronę interesów klienta

W ocenie gościa programu rola funduszy inwestycyjnych w rozwoju polskiej gospodarki i rynku kapitałowego jest bardzo istotna.

Trzeba zwrócić uwagę, że obowiązuje pewna reguła, ona obowiązuje na wszystkich rynkach, że przedsiębiorstwa lokalne, szczególnie te małe i średnie pozyskują kapitał od lokalnych inwestorów – stwierdza w rozmowie Andrzej Sołdek, prezes zarządu Skarbiec TFI.

Aby firmy funkcjonujące na polskim rynku miały środki na finansowanie swojej działalności musi istnieć silna branża Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych. Również musi istnieć rozwinięty rynek kapitałowy, który daje możliwość firmom pozyskania kapitału w postaci kapitału własnego przy emitowaniu akcji jak i w postaci finansowania dłużnego, gdy firmy emitują obligacje korporacyjne.

Klientami firm instytucjonalnych są klienci detaliczni. Inwestowanie w TFI posiada szereg zabezpieczeń interesów klienta. Inwestycje są wyszukiwane przez profesjonalne zespoły oraz szereg zabezpieczeń, co pozwala nie przenosić ryzyka związanego z funkcjonowaniem konkretnego TFI na inwestora. Istnieje również cały szereg bezpieczników, które gwarantują, że interes klienta jest chroniony. Natomiast samo ryzyko inwestycyjne to cecha immanentna rynku – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here