Naga MarketsDolar amerykański rozpoczął nowy rak zauważalnie pod kreską. W trakcie pierwszej sesji handlowej 2021 r. osłabia się on bowiem w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką aprecjację dostrzec można jedynie wobec funta szterlinga. Największa spadki USD notuje natomiast w relacji do euro i franka szwajcarskiego. Zdaniem ekonomistów, w najbliższych dniach, tygodniach a nawet i miesiącach tendencja ta może być kontynuowana.

  • Dolar amerykański najsłabszą spośród walut G8 w 2020 r.
  • USD rozpoczyna nowy rok pod kreską
  • Indeks dolara spadł najniżej od kwietnia 2018 r.
  • Ożywienie gospodarcze może przyczynić się do dalszej deprecjacji USD

Dolar amerykański kontynuuje ubiegłoroczne spadki

Mimo, że dolar amerykański był najsłabsza spośród walut grupy G8 w 2020 roku, to zdaniem wielu ekonomistów, w rozpoczynającym się właśnie 2020 r. deprecjacja USD będzie kontynuowana. Ma to być poniekąd powiązane z ożywieniem gospodarczym, które zwiększa popyt na bardziej ryzykowne aktywa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nastroje inwestorów poprawiają się w miarę wprowadzania szczepionek przeciwko koronaawirusowi, a najnowsze dane makroekonomiczne wskazują na szeroko zakrojony wzrost aktywności gospodarczej. To podważa znaczenie dolara amerykańskiego, który przez wielu inwestorów traktowany jest jako aktywo Safe Haven.

– Niepewność maleje, a silne ożywienie globalnego wzrostu gospodarczego powinno sprzyjać reszcie świata – powiedział Patrik Schowitz, globalny strateg w JPMorgan Asset Management. Jego zdaniem, słabość dolara amerykańskiego będzie prawdopodobnie najbardziej zauważalna “wobec kompleksu walutowego rynków wschodzących, który powinien mieć cykliczny wzrost i nadal jest stosunkowo tani”.

Dolar amerykański najsłabszy od kwietnia 2018 r.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) śledzący siłę dolara wobec koszyka wybranych walut spadł dziś do najniższego poziomu od kwietnia 2018 r. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, notowania DXY mogłyby osunąć się nawet do 88,50, co byłoby najniższym poziomem od lutego 2018 r. i jednym z najniższych od grudnia 2014 r.

Weź udział w bezpłatnym webinarze: Kalendarz makroekonomiczny i inwestowanie podczas danych

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar osłabi się jeszcze mocniej, jeśli Demokraci przejmą kontrolę nad Senatem – MUFG
Następny artykułInwestowanie pasywne przez ETF to świetny wybór dla detalistów, uważa Marek Dietl (prezes GPW)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here