Naga MarketsO kryptowalutach zrobiło się głośno stosunkowo niedawna, jednak już zdążyły one niemalże zrewolucjonizować naszą rzeczywistość, a w szczególności tą, w której obracają się dziś inwestorzy. Nie ma wątpliwości, że kryptowaluty zostaną z nami na dłużej, jednak jaka dokładnie będzie ich przyszłość?

Waluta tylko wirtualna?

Istnieje wiele różnic pomiędzy walutami wirtualnymi a tymi rzeczywistymi. Te pierwsze istnieją jedynie jako zapis elektroniczny, nie mają więc swoich materialnych odpowiedników. Waluty wirtualne nie stanowią, póki co, prawnego, uznawanego przez władzę środka płatniczego. Co więcej, żadna instytucja nie ma nad nimi pełnej władzy, jak ma to miejsce w przypadku walut krajowych.Niemniej jednak warto zastanowić się, jak długo kryptowaluty pozostaną tylko i wyłącznie wirtualnym zapisem? W praktyce bowiem coraz więcej mówi się o możliwości dokonywania płatności bitcoinami oraz innego rodzaju wirtualnymi walutami. Z jednej strony jest to problematyczna kwestia, ponieważ kryptowaluta, jako oficjalny środek płatniczy, musiałaby zostać w jakiś sposób uregulowana prawnie. Z drugiej jednak strony możemy umówić się na dowolną formę płatności z osobą, z którą dokonujemy transakcji.

Handel kryptowalutami

Wiadomo już, że krytopwaluty mogą w niedługim czasie posłużyć nam do płacenia za różnego rodzaju towary bądź usługi. Okazuje się jednak, że za ich pomocą również zarabiać – i to nie tylko dzięki efektywnemu inwestowaniu. Mowa bowiem o grach hazardowych, które oferują nam możliwość osiągnięcia ponadprzeciętnego zysku, lecz z drugiej strony niosą za sobą ryzyko poniesienia znacznej straty. Dla osób, które lubią dreszczyk emocji, powstało nowe kasyno bitcoin. Szacuje się, że w przyszłości takich miejsc będzie znacznie więcej, dzięki czemu możliwe stanie się połączenie dokonywania inwestycji i hazardu.

Opodatkowanie waluty wirtualnej

Walutami wirtualnymi interesują się nie tylko inwestorzy, ale również władza państwowa. Dzieje się tak z dwóch powodów. Przede wszystkim istnieje ryzyko, że kryptowaluty posłużą do finansowania terroryzmu bądź ułatwią tak zwane pranie brudnych pieniędzy. Drugi powód jest o wiele bardziej błahy – niemal każdy przychód z produktu inwestycyjnego jest dziś opodatkowany. Wyłączone, przynajmniej w jakimś stopniu, są z tej zasady kryptowaluty. Rząd zainteresowany jest opodatkowaniem ich, gdyż przyniosłoby to znaczne zyski budżetowi państwa.

Niemniej jednak należy zauważyć, że handel kryptowalutami ma charakter międzynarodowy, zatem aby wprowadzić efektywny system opodatkowania, należałoby wprowadzić regulacje obowiązujące nie na szczeblu krajowym, a międzypaństwowym. To zaś, z punktu widzenia niemal każdej władzy, jest niezwykle problematyczne. Należy jednak mieć na względzie, że wraz ze wzrostem popularności kryptowaluty, organy państwowe z pewnością będą się nimi interesowały w większym stopniu. Choć każdy inwestor ma prawo lokować wolne środki w dowolnych produktach, to jednak w pewien sposób przepływ gotówki musi być kontrolowany przez państwo.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here