Naga Markets


Na to pytanie odpowiedzi szukał Business Insider. Jak ona brzmi? Przeczytasz w poniższym artykule.

Po przestudiowaniu biografii i “umysłów” 500 milionerów, włączając w to takich ludzi jak Andrew Carnegie, Charles decisivenessSchwab, Napoleon Hill odkryto, że jedna z ich wspólnych cech to: zdecydowanie, polegające na stanowczym działaniu.

Napoleon Hillnh w swojej książce “Myśli i bogać się”, napisanej w 1937 roku wspomina: “Analiza kilkuset osób, które zgromadziły fortuny dużo większe niż milion dolarów dowodzi, że każda z nich miała w zwyczaju niezwłocznie podejmować decyzje”.

Autor tej książki zauważa również, że podejmowane decyzje były szybkie i pewne, ale milionerzy potrafili je także zmieniać, choć na to potrzebowali więcej czasu. Z drugiej jednak strony “Ludzie którzy nie potrafią akumulować gotówki, bez wyjątku, nie mają w zwyczaju podejmować decyzji, a jeśli już do tego dojdzie potrafią je zmieniać często i szybko”.

Podejmowanie lepszych decyzji można ćwiczyć. Dobrze jest robić to skupiając się na umiejętności słuchania. Napoleon Hill wyjaśnia co to znaczy:

Miej oczy i uszy szeroko otwarte, a usta zamknięte – jeśli chcesz zyskać nawyk podejmowania szybkich decyzji. Ci którzy za dużo mówią robią niewiele więcej. Jeśli mówisz więcej niż słuchasz, nie tylko pozbawiasz się wielu możliwości zgromadzenia użytecznej wiedzy, ale również ujawniasz swoje plany i cele osobom, które będą miały wielką frajdę jeśli cię pokonają, ponieważ ci zazdroszczą.

Twoje działania mają większe znaczenie niż słowa. Jak piszę Hill: “Powiedz światu co zamierzasz zrobić, ale najpierw to pokaż”.

Jeśli opanujesz tę wartość, możesz czerpać niesamowite zyski. Jak zaobserwował autor: “Ci którzy podejmują decyzję natychmiast i są pewni tego czego chcą, zazwyczaj właśnie to dostają… Świat ma w zwyczaju dawać miejsce ludziom, których czyny i słowa pokazują, że wiedzą dokąd zmierzają.”

Od czasów napisania tej książki wskazano więcej cech wyróżniających ludzi bogatych, a są to między innymi wczesne wstawanie, regularne ćwiczenia, poświęcanie czasu na czytanie oraz obcowanie z innymi ludźmi odnoszącymi sukcesy. Być może warto zestawić te cechy z tymi, które aktualnie posiadasz i wprowadzić kilka małych zmian?

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWszystkie kryzysy finansowe Grecji od 1829r.
Następny artykułO wykresach ani słowa… AUD/USD, CAD/JPY, GBP/JPY
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here