Naga MarketsBitcoiin spadaPo dynamicznych spadkach z 24 września, kiedy to cena Bitcoina osunęła się o 1800 dolarów w trakcie jednej sesji, kurs najstarszej z walut wirtualnych ustabilizował się nieco powyżej bariery 8 tys. USD. Czy to tylko korekta i BTC czekają dalsze spadki?


Inwestorzy wpatrzeni w notowania BTC

Tomasz Rozmus zwraca uwagę, że najbliższy weekend zapowiada się dosyć ciekawie. Jego zdaniem większość osób będzie obserwowało ten rynek z bardzo dużą uwagą a pokonanie bariery 8 tys. USD mogłoby doprowadzić do powstania małej paniki.Jaka będzie przyszła cena Bitcoina?

Twórca Tokeneo przyznaje także, że eksperci są bardzo optymistyczni i jako główną przyczynę przyszłych wzrostów wskazują przyszłoroczny halving.

– Jest to dość logiczne, gdyż halving wpłynie na ograniczenie podaży. Zakładając, że utrzymamy popyt na tym samym poziomie cena powinna wzrosnąć. Historia pokazuje, że ruch ceny w górę zaczyna się zawsze na dwa kwartały przed halvingiem.

Cena BTC zmierza w kierunku 7600 USD?

Spoglądając tym samym na notowania Bitcoina zauważymy, że -przynajmniej z czysto technicznego punktu widzenia – obecna konsolidacja zdecydowanie bardziej przypomina jedynie korektę po wcześniejszych spadkach, aniżeli próbę zmiany nastawienia rynku. Jeżeli założenie to się potwierdzi, cena najstarszej z walut wirtualnych mogłaby się osunąć w rejon 7600 USD, bądź nawet 6800 USD. To właśnie tam znajdują się bowiem kolejne, horyzontalne poziomy wsparcia, w okolicy których oczekiwać moglibyśmy reakcji popytowych.

Cena Bitcoina (BTC) w piątek, 4 października 2019 r.
Cena Bitcoina (BTC) w piątek, 4 października 2019 r.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBenefit [BFT], Echo Investment [ECH] – Gorące spółki dnia 4.10.2019
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: Arctic Paper z dodatkową dywidendą
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here