Naga MarketsKurs bitcoina (BTC) zaskakuje. Jego zmienność jest rekordowo niska. Może to zwiastować przyszły gwałtowny ruch w którymkolwiek z kierunków.


Wiodąca kryptowaluta wykazuje obecnie najniższe wahania cenowe od końca czerwca. Brak obranego wyraźnie kierunku kursu powoduje, że zarówno byki, jak i niedźwiedzie czekają z zajęciem pozycji.

Wstęga Bollingera

W rezultacie zmienność reprezentowana przez szerokość wstęg Bollingera – narzędzia analizy technicznej badającego odchylenia standardowe ruchomej ceny – osiągnęła najniższy poziom od grudnia 2016 r. Przy pomiarze odchylenia na wszystkich giełdach zmienność jest najniższa od lipca 2017 r., zgodnie z danymi z Bitcoinity.

Warto zauważyć, że dłuższy okres niskiej zmienności zwykle toruje drogę silnemu kierunkowemu odchyleniu, co oznacza, że ​​wykres bitcoina może wkrótce być miejscem dużego ruchu w dowolnym kierunku.

Down or up?

Zmienność ceny bitcoina może gwałtownie wzrosnąć nawet w ciągu najbliższych kilku dni. Analiza techniczna może zasugerować nawet poziom 5755 $. Jednak, jeśli rynek wybierze wzrosty, możliwy jest skok ceny do najwyższego poziomu z lipca czyli powyżej 8500 USD.

Przepustowość Bollingera (przerwa między wstęgami Bollingera podzielona przez 20-dniową średnią ruchomą) spadła do 21-miesięcznego minimum – 0,075. Co więcej, zmienność stale spadała w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy.

Dane z wykresu sugerują więc, że już wkrótce powinno wyjaśnić się, w jakim kierunku podąży kurs głównej kryptowaluty. Odpowiedź na pytanie, czy wkrótce przywitamy ponowne wzrosty, czy bessa będzie kontynuowana,  powinna być wkrótce znana.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here