Naga MarketsJak żyć swoim wymarzonym życiem dzięki tradingowi - 3 poziomy DLACZEGO od TradecietyJak trading wpasowuje się w Twoją ogólną wizję życia? Piękno handlu polega na tym, że może być narzędziem, które pomoże Ci stworzyć wymarzoną wizję życia na wiele sposobów. Trading może być wszystkim. I w przeciwieństwie do tego, co większość ludzi uważa, nie jest konieczne, aby trading zastępował twoją obecną pracę jako kolejną aktywność od 9 do 17, w której jesteś przyklejony do wykresów przez cały dzień. Pozwól, że podam kilka przykładów traderów z realnego świata, z którymi współpracowałem albo z którymi rozmawiałem.

Różne cele tradingu

Spotkałem kilku lekarzy, którzy naprawdę kochają swój zawód i nie chcą zastąpić swojej pracy, często tak samotną karierą bycia odizolowanym traderem, który spędza większość czasu siedząc samotnie, wpatrując się w ekrany komputerów. Wielu lekarzy wyraziło swój cel wykorzystania tradingu jako działalności pobocznej, która ostatecznie pozwoli im szybciej zbudować fundusze emerytalne, wykorzystać dodatkowe fundusze na outsourcing niektórych niechcianych zadań swojej działalności lekarskiej i zwolnić czas na inne projekty, które nie dałyby tyle zarobić.

Zwłaszcza jeden przypadek utkwił mi w pamięci. Spotkałem kiedyś lekarza, którego prawdziwym marzeniem jest praca wolontariusza w różnych miejscach na całym świecie, w których personel medyczny jest potrzebny, ale nie opłacany. Ten lekarz wykorzystuje fundusze z tradingu do płacenia rachunków i wspierania rodziny, jednocześnie angażując się w bardzo satysfakcjonującą pracę polegającą na pomaganiu ludziom, którzy najbardziej potrzebują pomocy i nie są w stanie za nią zapłacić.

Trading nie wymaga rezygnacji ze swojej pasji

Spotkałem również wielu pracowników umysłowych działających od 9 do 17, którzy lubią społeczny aspekt swojej pracy i zaczęli handlować, ponieważ chcą zredukować swoją pracę biurową do niepełnego wymiaru godzin, jednocześnie uzyskując dodatkowy dochód z tradingu. Wiem o wielu przypadkach, w których ludzie od razu całkowicie rezygnują z pracy, by handlować w pełnym wymiarze godzin. Jednak po kilku miesiącach uświadamiają sobie, że brakuje im interakcji międzyludzkich, jakie mieli w pracy. Wielu wróciło do swojej pierwotnej pracy, ale na pół etatu. Część natomiast rozpoczęła pracę, która nie dawała wielkich pieniędzy, ale przyniosła ogromną radość, ponieważ była zgodna z ich pasją i hobby.

Dotyczy to również wielu przedsiębiorców, którzy zaczynają handlować. Jeśli Twoja przedsiębiorczość jest czymś, co naprawdę sprawia ci przyjemność, dlaczego miałbyś chcieć zastąpić ją czymś innym? Dlaczego nie postrzegać tradingu jako kolejnego strumienia dochodów, który może usunąć część presji, zapewniając jednocześnie inne kreatywne i wymagające umysłowo zadanie?

Czy lubisz tworzyć sztukę, ale obawiasz się, że nie pozwoli Ci to wspierać swojego stylu życia? Trading w takim przypadku może być narzędziem, które pozwala generować dochód, mając jednocześnie czas i swobodę angażowania się w swoje artystyczne hobby.

To prawda, że żadna z tych wizji życia nie jest czymś, co łatwo osiągniesz w ciągu kilku miesięcy. Nie chcę malować obrazu ze zbyt romantycznym podejściem do tradingu i ważne jest, aby pamiętać, że bycie zyskownym traderem wymaga dużo pracy, poświęceń i wiąże się z niepewnością. Chodzi jednak o to, że handel może być czymś więcej niż tylko kolejną pracą, co pomija większość traderów. Co ważniejsze, posiadanie wizji życia dla siebie, w której trading to coś więcej niż tylko sposób na zarabianie pieniędzy, może być znacznie bardziej inspirujące i przynieść cel we wszystkim, co robisz.

Co dla Ciebie znaczy trading?

Czym trading ma być dla Ciebie? Na to pytanie odpowiemy sobie w następnym rozdziale, kiedy zdefiniujemy nasze uzasadnienie “dlaczego”.

„Ten, kto ma po co żyć, może znieść prawie wszystko.” – Fryderyk Nietzsche

Jak powiedział Simon Sinek, auto best-sellerów: „ludzie działają na trzech poziomach: co robimy, jak to robimy i dlaczego to robimy”. Dlaczego napędza twoje zachowanie i twoje działania; dlaczego daje ci cel i pomoże ci iść naprzód, gdy napotkasz przeszkody na swojej drodze.

Gdy pytasz ludzi, dlaczego handlują, oczywiste odpowiedzi jakich wtedy udzielają to: pieniądze, wolność i możliwości. Te modne słowa brzmią dobrze w teorii, ale nie mają prawdziwego znaczenia i są zbyt niejasne. Kiedy stoisz w obliczu swojej już 10. straty z rzędu, twoje konto spadło o 30% lub całkowicie rozwaliłeś jeszcze jeden rachunek, myślenie o pieniądzach samych w sobie nic nie znaczy na poziomie osobistym. Zimne, bezimenne pieniądze z pewnością nie wzbudzą radości i nie będą wystarczające, aby zmotywować cię do powrotu do punktu wyjścia i kopania głębiej, kiedy masz ochotę się poddać.

Jednak co, jeśli zamiast tego zobaczysz wizerunek swojej córeczki i tego, jak całkowicie na tobie polega, byś się nią zaopiekował? Zobacz, jak pozwalasz swojej córce przeżyć swoje wymarzone życie i szczęście, które wnosisz w jej życie, pracując w domu i będąc blisko rodziny. Albo też spójrz na swojego małżonka i przypomnij sobie, że trading zapewni emeryturę oraz jak ona / ona oddaje swoje życie w twoje ręce. Wyobraź sobie dom, który mógłbyś kupić dla swoich rodziców, aby mieć pewność, że mogą przejść na emeryturę bez obaw, będąc dumni ze swojego dziecka. Jak dobrze się poczujesz? Pomyśl o wszystkich możliwościach jakie trading może dać bliskim Ci osobom.

Trzy poziomy dlaczego

Spraw, aby twoje dlaczego było jak najbardziej emocjonalne i stwórz wizję, w której poczujesz energię, miłość, pasję i emocje. Do osiągnięcia tego celu, musimy się wznieść ponad powierzchowność, gdzie większość deklaracji pozostaje bez żadnego efektu. Nazywam to ćwiczenie trzema poziomami dlaczego. Jest to prosty trzyetapowy proces, który szybko prowadzi do głębokiego wglądu w Twoją wewnętrzną motywację. Spójrzmy teraz na kilka przykładów:

Pierwszy poziom dlaczego: „Pieniądze”, „Chcę być milionerem” lub „Chcę wolności”.

Wszystkie te stwierdzenia nic nie znaczą i nie mają ładunku emocjonalnego. Dlatego musimy zejść o jeden poziom głębiej i zapytać, dlaczego chcemy konkretnej rzeczy lub celu? Co pozwoli nam to zrobić albo jakie uczucia wywołuje?

Drugi poziom dlaczego: „Chcę zapewnić mojej córce dobrą przyszłość”, „Chcę mieć w życiu wybór”, „Chcę być wolny” lub „Nie chcę się martwić o pieniądze.”

Widzisz, te odpowiedzi brzmią już o wiele bardziej znacząco. Jednak nadal brakuje im więzi osobistej. Na trzecim poziomie dlaczego chcemy sprawić, by utożsamić się z tymi stwierdzeniami, zbliżyć je do osobistej sytuacji i naładować emocjami w jak największym stopniu.

Trzeci poziom dlaczego: “Pracuję z domu, aby z bliska patrzeć jak dorasta moja córka, codziennie odprowadzać ją do przedszkola lub szkoły, jeść z nią lunch i spędzać z nią dużo czasu, bawiąc się słuchać jej śmiechu każdego dnia”; “Kocham mojego małżonka i chcę się upewnić, że ona / on nie musi się martwić o przejście na emeryturę. Ona / on oddała swoje życie w moje ręce i chcę umożliwić jej spełnienie marzenia o kupnie domu na włoskim wybrzeżu, jednocześnie angażując się w jego / jej hobby…” albo “Widzę siebie mieszkającego w Japonii, Chinach oraz Azji Południowo-Wschodnie i co pół roku przemieszczającego się z miasta do miasta, zanurzając się w miejscową kulturę. Wynajmuję ładne apartamenty przez Airbnb, mieszkając przy pięknych tajskich plażach, pośród tętniącego życiem miasta Tokio lub w czystej naturze Bali. Handluję w ciągu dnia, a potem mam dużo czasu na zwiedzanie miast z małżonkiem”.

Chociaż pieniądze są podstawą każdej deklaracji, pieniądze są po prostu narzędziem, które pozwolą ci spróbować przeżyć życie z wizji na wszystkich trzech poziomach. Kiedy tworzysz swoje własne oświadczenia poziomu trzeciego, wejdź tak głęboko, jak się da. Nie ma żadnych ograniczeń. Naładuj ją emocjami tak bardzo, jak to tylko możliwe, zobacz wizję przed sobą, zobacz, jak się poczujesz, kiedy do niej dotrzesz, dodaj zdjęcia, wydrukuj ją, stwórz z tej wizji tablicę. Cokolwiek pomaga ci uczynić to tak emocjonalnym i realnym, jak to możliwe, wszystko to możesz wykorzystać.

Więcej od Tradeciety:


logo Tradeciety tcArtykuł powstał dzięki współpracy Comparic.pl z Tradeciety.com, portalem tworzonym przez dwóch traderów – Rolfa i Moritza, którzy dzielą się swoją wiedzą na temat tradingu w artykułach, podcastach oraz nagraniach wideo. Oryginalny tekst znajdziesz na Tradeciety.com.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here