Naga MarketsYing Panagiotou, szefowa działu handlu w Capital.com, dzieli się swoimi wskazówkami z kobietami, które chcą iść jej śladem.


Klub dla chłopców?

Niewątpliwie istnieją jeszcze segmenty branży usług finansowych, które czują się jak “klub dla chłopców”. Czasami może to być atmosfera dynamicznej konkurencji, w której kobiety nie są mile widziane, a czasami zwykłe marginalizowanie. Ponadto, zgodnie z ostatnimi danymi Urzędu ds. Zgodności Finansowej (FCA), wśród 280 największych firm świadczących usługi finansowe w Zjednoczonym Królestwie wśród dyrektorów zarządzających, dyrektorów finansowych i zarządów znajduje się mniej niż jedna piąta kobiet.

To się jednak zmienia i uważam, że dzieje się to z dwóch powodów: coraz więcej firm działających w sektorze zaawansowanych technologii współpracuje ze sobą, a kobiety czują się coraz silniejsze i chcą być widoczne w konkurencyjnym środowisku. Pierwszy roczny przegląd sygnatariuszy Karty Kobiety w Finansach ( Women in Finance Charter) – inicjatywy podjętej przez rząd w celu wspierania równowagi płci we wszystkich służbach finansowych w Wielkiej Brytanii – ujawnił, że 78% pierwszej grupy sygnatariuszy zwiększyło lub utrzymało udział kobiet na wyższych stanowiskach kierowniczych.

Chociaż panuje powszechne przekonanie, że kobiety czują się mniej kompetentne w tradingu, badania jednak pokazują, że kobiety prowadzące handel często robią to lepiej niż mężczyźni. Na przykład najnowsze statystyki z Hargreaves Lansdown pokazują, że w ciągu 12 miesięcy inwestycje kobiet zyskiwały średnio o 0,81% więcej w porównaniu z ich męskimi konkurentami.

Wciąż jednak rzadko zdarza się, by kobiety zajmowały wysokie stanowiska kierownicze w sektorze finansowym. Z mojego doświadczenia wynika, że niektóre z tych barier mogą być związane z brakiem czasu i nieelastycznością długich zmian godzinowych oraz możliwością szybkiego reagowania na zmieniające się rynki w czasie rzeczywistym. Kobiety, które mają dzieci, często muszą starannie dzielić swój czas między karierę zawodową a rodzinę, podczas gdy mężczyźni są znacznie mniej ograniczeni pod tym względem.

Innym kluczowym czynnikiem, który może mieć wpływ na postawę kobiet w finansach, jest to, że często czują one, że nie spełniają wszystkich wymogów zawodowych. Finanse i handel obejmują w szczególności dogłębną analizę, która może doprowadzić do zawarcia transakcji lub jej przerwania, jako mniejszość w branży, kobiety mogą nie czuć się wystarczająco pewnie, aby podejmować tego rodzaju decyzje.

Jednak ostatnio w tradycyjnym sektorze finansowym, który od dziesięcioleci jest zdominowany przez mężczyzn, powoli obserwuje się znaczące zmiany ze względu na powstawanie młodych i prężnych przedsiębiorstw działających w sektorze zaawansowanych technologii, które są o wiele bardziej otwarte na różnorodność i zmiany. Czasy, w których kobiety nie mogły się wypowiadać w salach posiedzeń zarządu, już dawno minęły. Zamiast tego, firmy rozpoczynające działalność w sektorze zaawansowanych technologii stworzyły środowisko, które jest o wiele bardziej oparte na współpracy, w którym każdy ma głos i każdy, kto chce wnieść swój wkład, może to zrobić.

Świat gotowy na kobiety w branży inwestycyjnej

Nastąpił znaczny wzrost liczby wspaniałych inicjatyw pomagających kobietom zwiększyć udział w branży finansowej. Istnieją obecnie inicjatywy, które umożliwiają kobietom nieposiadającym wyższego wykształcenia w dziedzinie finansów podejmowanie mądrych decyzji inwestycyjnych, a specjalne nagrody dla kobiet stanowią wzór do naśladowania dla innych kobiet w tym sektorze. Są one ważne dla zachęcania kobiet do zajmowania stanowisk kierowniczych wyższego szczebla w finansach.

Podczas gdy branża się zmienia, zmienia się również nastawienie kobiet do finansów jako branży. Myślę, że kobiety w coraz większym stopniu zdają sobie sprawę ze swojego potencjału, aby stać się liderami w tej dziedzinie, i są coraz bardziej przekonane, że uda im się zajmować ambitne stanowiska. Może to wynikać z faktu, że sektor finansowy dużo lepiej niż kiedykolwiek wcześniej reaguje na kobiety na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla.

Na początku kariery zawodowej czułam, że muszę ciężej pracować niż mężczyźni, którzy mnie otaczają, aby pokazać przełożonym, że jestem kompetentna w pełnieniu tej roli. Jednak z wiekiem i doświadczeniem ufam własnym doświadczeniom i umiejętnościom. Wiem teraz, że posiadam umiejętności i wiedzę, których potrzebuję, aby doskonalić się w swojej pracy, a to daje mi pewność, że będę mogła objąć pozycję lidera w naprawdę dynamicznej i szybko rozwijającej się firmie z branży zaawansowanych technologii. Rozumiem jednak, jak kobiety, które dopiero zaczynają pracę, mogą czuć się zastraszane w zdominowanym przez mężczyzn sektorze. Dlatego tak ważne jest, aby brać udział i przyłączać się do niektórych wspaniałych inicjatyw, które zachęcają i wspierają kobiety w dziedzinie finansów.

Uważam, że nadszedł czas, aby kobiety wykorzystały swoją przewagę konkurencyjną w finansach i skorzystały z niej dla swoich korzyści. Kobiety świetnie oceniają ryzyko, a przy prognozowaniu zwracają uwagę na wszystkie możliwe wyniki, zamiast przyjmować ogólne założenia lub podejmować ewidentne decyzje. Kobiety również doskonale rozwiązują problemy, są odporne, przywiązują dużą wagę do szczegółów i zawsze szukają najlepszego możliwego rozwiązania. Są to fantastyczne cechy, z których kobiety powinny być dumne i w pełni wykorzystywać swój potencjał, aby zwiększać swój udział w sektorze finansowym.

capital.com logo boker forexCapital.com to rewolucyjna fintech, której misją jest uczynienie świata finansów bardziej zaangażowanym, dostępnym i użytecznym. Dzięki wielokrotnie nagradzanej platformie tradingowej, dostępnej w internecie i w formie aplikacji, wykorzystuje oczekujące na patent technologie jako narzędzie do rewolucjonizowania świata handlu.

Platforma SmartFeed działa wykrywając błędy poznawcze traderów i zaleca im spersonalizowane treści, aby pomóc im lepiej handlować. Z myślą o poprawie wyników handlowych klientów poprzez edukację, Capital.com oferuje szkolenia, filmy wideo, quizy i wiele więcej za pośrednictwem aplikacji Investmate.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here