Naga MarketsPuzle z napisem StrategyW najnowszym odcinku Makrologii, Bogusz Kasowski omówił temat budowania strategii inwestycyjnej. Jest to związane oczywiście jak najbardziej z kwestiami, które powinniśmy przyjąć na sam początek tworząc strategię inwestycyjną. Warto bowiem się nad tym zastanowić, gdyż zyskowna strategia nie powinna opierać się jedynie na wskazówkach “gdzie kupić?” czy “gdzie sprzedać?”.


Strategia inwestycyjna – co powinna zawierać?

– Wbrew pozorom, strategia inwestycyjna nie opiera się tylko i wyłącznie na jakichś technicznych przesłankach, czy tylko rynkowym podejściu “gdzie wejść? gdzie wyjść?” (…) To jest tak na prawdę ostatni etap tworzenia strategii. Ponieważ na samym początku musimy sobie odpowiedzieć na masę różnych pytań, które pozwolą nam stworzyć tą strategię w sposób właściwy i odpowiedzi. Przede wszystkim dopasowaną do nas – komentuje Bogusz Kasowski.

Każdy z nas jest inny, każdy ma inny charakter, osobowość i inne doświadczenie oraz stosunek do ryzyka. Każdy z nas jest przecież na innym etapie swojego życia i zajmuje się tradingiem z innych pobudek. Oczywiście wszyscy robimy to z powodów stricte finansowych ale jedni chcą zarobić szybko i dużo a inni traktują trading jako dodatek do pensji i wystarczy im jak zarobią np. na wczasy dla całej rodziny. Różnimy się również samym podejściem do inwestycji, stylem spekulacji oraz czasem, jaki jesteśmy w stanie poświęcić przed wykresami. Tak wiele zmiennych sprawia, że nie ma jednej, idealnej strategii, która pozwoli zarabiać wszystkim na tym samym poziomie.

Warto zatem, aby każdy trader stworzył swoją, spersonalizowaną strategię inwestycyjną. By to zrobić, niezbędne jest jednak odpowiedzenie sobie na kilka istotnych pytań:

  • W jakiej sytuacji materialnej się znajduję?
  • Czy mamy silną presję na zarobienie pieniędzy?
  • Kiedy mogę handlować / tradować / inwestować?
  • Jakie instrumenty nas interesują?
  • Jak długo zamierzam trzymać otwarte pozycja?
  • Na jakim interwale czasowym zamierzam zawierać transakcje?

Szczegółowe omówienie kwestii związanych z budową strategii inwestycyjnej omówione zostały w poniższym materiale video:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGPW otrzymuje tytuł transparentnej spółki roku
Następny artykułKurs euro ponownie testuje 4,31 zł. Czy EUR/PLN pokona strefę oporową?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here