Jak zbudować pasywny portfel ETF? Artur Wiśniewski w wykładzie na Invest Cuffs 2021

Pasywne inwestowanie dzięki funduszom ETF

Naga MarketsJak zbudować pasywny portfel ETF? Artur Wiśniewski w wykładzie na Invest Cuffs 2021Fundusze ETF są ciekawą alternatywą dla inwestorów, którzy nie chcą aktywnie uczestniczyć w giełdowej zawierusze i wolą zainwestować je pasywnie z myślą o długim terminie. Czym są fundusze ETF oraz jak zacząć z nimi przygodę, dowiedzą się Państwo z interesującego wykładu przygotowanego przez Artura Wiśniewskiego ze stockbroker.pl w ramach konferencji Invest Cuffs 2021.

  • Artur Wiśniewski jest założycielem portalu stockbroker.pl
  • Inne nagrania z konferencji Invest Cuffs 2021 mogą zobaczyć Państwo ZA DARMO rejestrując się na stronie investcuffs.pl
  • Część filmów jest dostępna także na kanale Comparic Rynki

Te artykuły również Cię zainteresują
Korzystanie z funduszy ETF oznacza, że jednym kliknięciem możemy jednocześnie kupić kilka tysięcy spółek, które składają się na dany indeks. – stwierdził Artur Wiśniewski.

Inwestowanie aktywne leży w naszej naturze. W sposób intuicyjny zawsze staramy się łapać dołki i górki. Kupić tanio, sprzedać drogo. Życie pokazuje, że nie jest to takie proste. Dane JPMorgan pokazują, że przeciętny inwestor w długim terminie zarabia mniej niż gdyby inwestował pasywnie w akcje czy obligacje. – zaznaczył. – W długim terminie przeciętny inwestor zarabia 1,9%, podczas gdy na obligacjach w tym samym okresie można było zarobić 4,5%, a na akcjach 5% lub więcej również na innych klasach aktywów.

Potencjalnie, inwestowanie pasywne w akcje może dać zatem przeciętnemu inwestorowi wyższą stopę zwrotu niż aktywne działanie.

Więcej o funduszach ETF, o ich działaniu, budowaniu portfela w oparciu o ETF, o tym gdzie inwestować w ETF, dowiedzą się Państwo w wykładzie Artura Wiśniewskiego, założyciela Stockbroker.pl. Zapraszamy!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here