Naga MarketsPrezentuje swoją analizę i zagranie które przyniosło mi łącznie 909 pipsów zysku przy 68 pipsowym początkowym poziomie S/L.

Na początku chcę dodać że jestem zwolennikiem analizy technicznej. Inwestuje na wykresach 1W i 1D używając techniki Price Action oraz kilka paternów (o niektórych dowiedziałem się na szkoleniach dr A.Eldera). Lubie również zarabiać na punktach swapowych i zapraszam wszystkich na moją świeżą analizę w dziale „Gra ze swap”(link) 🙂EURZAR

Na początku zawsze sprawdzam co się dzieje na wykresie 1W, gdyż sygnał na wykresie 1W jest silniejszy od tego co występuje na wykresie 1D, określam długoterminowy plan inwestycji.

Na tym wykresie zauważyłem, że cenna jest w strefie swojej wartości. Trend wyraźnie spadkowy. Zwróciłem również uwagę na to ze blisko był ostatni szczyt w trendzie spadkowym oraz na serie świec Pin Bar. (Na koncie „Gry ze swap” miałem wcześniej otwartą małą pozycję na tej parze z poziomem S/L powyżej ostatniego szczytu, która jest nadal otwarta (link))
Już w tym momencie miałem świadomość jaki mamy układ na wykresie 1D, wiec włączyłem ten interwał, żeby się upewnić.


Na wykresie 1D utworzył się układ, którego używam do otwarcia pozycji(w tym przypadku krótkiej). Nie była jeszcze zamknięta świeca dzienna ale wszystkie warunki były spełnione. Mieliśmy fałszywe wybicie z dywergencją(Czerwony prostokąt pokazuje sile byków we wcześniejszym okresie. Niebieskie koło pokazuje chęć niedźwiedzi zmienić układ sił. Zielony prostokąt pokazuje słabość byków przy czym cena postawiła nowe maksima i dynamicznie cofnęła się poniżej poprzedniego maksimum). Postanowiłem otworzyć pierwszą pozycję z małym ryzykiem i bardzo dobrym stosunkiem Zysku do Ryzyka.


Po potwierdzeniu słuszności decyzji otworzyłem jeszcze jedną pozycję krótką. Po serii świec z długimi górnymi knotami cena spadła poniżej średnich po czym zdecydowałem zabezpieczyć pierwsza pozycje(możecie Państwo to zauważyć na zwiększonym wykresie S/L pierwszej pozycji jest zabezpieczony, S/L drugiej pozycji jest w miejscu początkowego poziomu S/L pozycji pierwszej). Pozycja nie osiągnęła poziomu T/P ponieważ pojawiła się świeca Pin Bar w pobliżu wsparcia i zdecydowałem się zamknąć pozycje, decyzja była słuszna. Podsumowując zysk z pozycji pierwszej 526 pipsów, z pozycji drugiej 383 pipsa. Jest to zadowalający mnie rezultat ;).

invest

Analiza po zamknięciu pozycji.


Analizując parę walutową później można zauważyć, że mieliśmy podobny sygnał na kupno(lepiej widać na wykresie H4). Nie zagrał bym w to ponieważ inwestuje na interwałach 1W i 1D (mielibyśmy sprzeczne sygnały) Na interwale 1W trend jest spadkowy, natomiast gdyby taka sytuacja wydarzyła się na interwale 1W z pewnością spróbował bym wykorzystać to na swoją korzyść ;).

Życzę Państwu zyskownych pozycji. Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here