Naga MarketsJak zaoszczędzić na kurierze? Najtańsze przesyłki kurierskie
Każdy choć raz skorzystał z usług kurierskich. Być może zamawiając coś online lub też samodzielnie coś wysyłając. Czasem mamy awaryjną sytuację, w której pilnie potrzebujemy nadać przesyłkę kurierską. Zależy nam na czasie, prostym zamawianiu oraz na pieniądzach. Dlatego dziś zajmiemy się tematem tego, jak zaoszczędzić na kurierze. Jest wiele sposobów, aby przesyłka była jak najtańsza. Zapoznaj się z naszym artykułem i zacznij oszczędzać!

Oszczędzaj na kurierze – gdzie zamawiać kuriera?

Większość z nas chce załatwić sprawy bez wychodzenia z domu. Praktycznie wszystkie firmy kurierskie oferują zamawianie swoich usług przez Internet. To ogromne ułatwienie. Dodatkowo możemy szybko i łatwo porównać dostępne opcję. Każdy kurier ma swój własny, indywidualny cennik. Jest wiele czynników, które składają się na ostateczną kwotę do zapłaty za nadanie naszej paczki. Jeśli nie chcesz przeszukiwać całego Internetu w poszukiwaniu najtańszego kuriera, możesz skorzystać z porównywarki cen przesyłek kurierskich AlleKurier.pl. To duże ułatwienie, które jak na tacy poda nam najbardziej korzystną opcję dla naszej paczki.

Jakiego kuriera wybrać?

Warto przemyśleć różne formy nadawania i dostarczania paczki. Świetnie cenowo wychodzi skorzystanie z opcji paczkomatowej. Dostarczamy nasza paczkę do najbliższego paczkomatu. Stamtąd kurier odbiera przesyłkę i dostarcza ją do paczkomatu określonego przez nadawcę. Taka opcja jest wygodna nie tylko dla samego dostawcy, ale także dla nas. Możemy dostarczyć paczkę do paczkomatu kiedy tylko chcemy, bez czekania na kuriera. Odbiorca także ma dłuższy czas na odbiór przesyłki. Warto więc przemyśleć taką opcję, która wychodzi zdecydowanie taniej od tradycyjnego kuriera.

O czym pamiętać przy nadawaniu przesyłki kurierskiej?

Oprócz samej formy dostawy są także inne czynniki, które mogą obniżyć cenę przesyłki kurierskiej. Należy pamiętać o odpowiednim zapakowaniu naszej paczki. Mowa tu o standardowym pakunku. Powinniśmy korzystać z kartonowych pudeł o klasycznych wymiarach kwadratu lub prostokąta. Jeśli nasza przesyłka jest zapakowana w strecz lub ma nieregularny kształt – zapłacimy za nią więcej. Dlatego pamiętajmy o odpowiednim zapakowaniu! Standardowa przesyłka pozwoli nam zaoszczędzić niemałą sumę. Pamiętajmy także o podaniu dokładnych wymiarów i wagi przesyłki przy uzupełnianiu informacji nadawczych. Duże odchylenia mogą skutkować podwyższeniem ceny.

Tanio, szybko, sprawnie – najlepszy kurier

Większości z nas nie zależy tylko na tanim kurierze, ale także na jego jakości. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasza przesyłka jest w dobrych rękach, musimy korzystać ze sprawdzonych firm. Na polskim rynku jest ich kilkanaście, dlatego spokojnie znajdziemy coś dla siebie. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na cenę naszej przesyłki i korzystając z naszych porad na pewno uda się zamówić kuriera po bardzo okazyjnej cenie. Warto poświęcić chwilę czasu i upewnić się, że na pewno dobrze wszystko wypełniliśmy. Mając pewność możemy spokojnie nadać przesyłkę i cieszyć się korzystną ceną.

Artykuł partneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here