Naga Markets

Platforma Plus500 zapewne znana jest wielu traderom. Bogata oferta ponad 2,2 tys. instrumentów finansowych z szeregu różnorodnych klas aktywów zadowoli nawet najbardziej wymagających traderów. Umiejętnie zaprojektowany system umożliwia dostęp do światowych rynków klientom z ponad 50 krajów świata.

Plus500 – zakładanie konta

Plus500 jest światowej klasy, renomowanym i jednym z największych brokerów CFD online na świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła juz 2013 na londyńskim parkiecie, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange.Wartość rynkowa Plus500 przekracza już obecnie 1,559 miliarda brytyjskich funtów, czyli ponad 7,5 miliarda złotych. To w gruncie rzeczy tyle samo co polski mBank i niemal 4 razy więcej niż XTB, co świadczy o rozmiarze i randze brokera Plus500.

Nie pozostaje nic innego, jak spróbować i samemu założyć konto na tak znanej platformie.

Plus500 i handel kontraktami CFD

Należy pamiętać, że CFD są złożonymi produktami finansowymi, dlatego platforma nie jest odpowiednia dla początkujących/niedoświadczonych traderów. Co więcej, nauka handlu powinna się odbyć jedynie na koncie demo.

Platforma Plus500 oferuje szeroką ofertę aktywów, w które można inwestować, a wśród nich są m.in. CFD na Forex, akcje, surowce i towary, indeksy giełdowe, ETF oraz kryptowaluty.

Rzecz jasna, dostęp do platformy uzyskać można zarówno z poziomu komputera, jak i aplikacji mobilnej.

W prostych krokach wyjaśnimy jak założyć konto korzystając z ekranu komputera, aby móc w pełni cieszyć się funkcjonalnością platformy Plus500.

AVA Trade

Plus500 – jak założyć konto?

Plus500: założenie konta z użyciem komputera

 1. Aby założyć konto na platformie Plus500 z wykorzystaniem komputera osobistego, należy przejść do strony internetowej brokera: tutaj.
  Naszym oczom ukaże się strona:

  (ceny poglądowe)
 2. Następnie, gdy strona zostanie załadowana, należy wybrać biały przycisk “Zacznij inwestować już dziś”, który umieszczony jest na środku ekranu, nieco po lewej. Po kliknięciu w niego, przeglądarka powinna przenieść nas do okna logowania.
 3. W tym momencie, jeśli na środku ekranu znajduje się prostokątny granatowy przycisk z napisem “Załóż konto”, należy wpisać dane potrzebne do stworzenia konta i późniejszego logowania. Jeśli zamiast przycisku “Załóż konto” widoczny jest przycisk “Zaloguj się”, należy na samym dole strony, pod ikonami mediów społecznościowych, odszukać błękitny napis: “Nie masz konta? Stwórz teraz!” i wybrać go poprzez kliknięcie w niego:

  (ceny poglądowe)
 4. Gdy na ekranie znajduje się przycisk “Załóż konto”, wpisujemy dane wymagane do założenia konta w portalu oraz umożliwiającego późniejsze logowanie:
  e-mail, którzy wykorzystany zostanie jako login do konta,
  hasło, które zapewni bezpieczne logowanie do konta. Zalecane jest używanie hasła zawierającego: duże oraz małe litery, cyfry oraz znaki specjalne.
 5. Po pomyślnym wpisaniu hasła, naszym oczom powinna ukazać się platforma Plus500.

  (ceny poglądowe)

Plus500 gotowe do użytkowania w trybie demo

W tym momencie możliwe jest już używanie platformy w trybie “demo”, która pozwoli na sprawdzenie funkcjonalności strony. Warto poświęcić chwilę czasu i sprawdzić jak działają poszczególne elementy strony. Opcję konta demo znajdziemy w dolnym rogu na lewym panelu platformy. Po jej wybraniu, strona zaproponuje nam zaprezentowanie działania strony i składania zleceń za pomocą samouczka.

To tylko próba z wykorzystaniem wirtualnych pieniędzy. Każdy użytkownik na starcie otrzymuje 200 tys. zł wirtualnych środków, dzięki czemu nie należy przejmować się zajmowaniem stratnej pozycji i warto wykorzystać możliwości platformy do sprawdzenia poszczególnych funkcji.

Nie należy jednak traktować tego, jak radzimy sobie na koncie demo z tym jak będą wyglądały nasze inwestycje z wykorzystaniem rzeczywistych pieniędzy. Gdy stawką są nasze ciężko zarobione pieniądze, do gry wkracza dodatkowy czynnik: emocje. Trading jest trudny i wymaga poważnej wiedzy.

Przejście na prawdziwe pieniądze

 1. Aby w pełni wykorzystać bogatą ofertę serwisu z wykorzystaniem prawdziwych pieniędzy, konieczne jest zweryfikowanie w konta. W tym celu należy w lewym górnym rogu ekranu, na lewo od napisu “Plus500” odnaleźć ikonkę skonstruowaną z trzech poziomych linii i kliknąć w nią.
 2. Następnie z listy opcji, należy wybrać “Konto”, a następnie “Zweryfikuj konto”. W oknie należy podać swoje dane osobowe zgodnie z dowodem osobistym.
 3. W kolejnym kroku konieczne jest zaznaczenie odpowiednich opcji i kliknięcie w przycisk “Następne”.
 4. Kolejny krok wymaga wpisania adresu zamieszkania. Krok należy zakończyć wybraniem przycisku “Następne”.
 5. Portal wymaga teraz od nas oceny adekwatności umiejętności tradera, aby odpowiednio dopasować instrumenty względem doświadczenia inwestora.
 6. W następnym oknie pojawia się pytanie o doświadczenie zawodowe w branży usług finansowych.
 7. Portal Plus500 chce także sprawdzić naszą wiedzę o inwestowaniu.
 8. Analogicznie poradzimy sobie z kolejnymi krokami, takimi jak wprowadzenie informacji o profilu gospodarczym czy szczegóły dotyczące naszych finansów. Platforma poprosi także o akceptację zasad i warunków, by na końcu poprosić nas o wpłatę depozytu, który jest konieczny do przeprowadzania inwestycji. Portal oferuje szeroki wachlarz dostępnych metod płatności.
 9. Plus500 zgodnie z obowiązującymi regulacjami, poprosi nas również o weryfikację dokumentów potwierdzających naszą tożsamość i miejsce zamieszkania.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ PLATFORMĘ PLUS500

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

 • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs dolara pod kreską, funt i frank w górę, EUR/PLN po 4,4450 zł w poniedziałek 14 września
Następny artykułKursy walut NBP we wtorek: Funt odrabia straty, dolar, euro i frank bez zmian USD/PLN po 3,7522 zł 15 września 2020 r.
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here