Naga MarketsJak założyć konto bankowe na selfie

Polska bankowość zmieniła nieco swoje oblicze wraz z nadejściem pandemii koronawirusa. Ograniczenie funkcjonowania placówek stacjonarnych stało się jednym z wielu powodów, dla których obecnie rachunek bankowy można założyć zdalnie – także bez wizyty kuriera w domu. Sprawdź, jak konta osobiste założyć na podstawie selfie.

Już dawno standardem stała się możliwość otwarcia rachunku bankowego bez konieczności osobistej wizyty w placówce stacjonarnej. Wystarczyło tylko wypełnić wniosek, aby kurier zjawił się z umową i dostarczył podpisany dokument do banku. Sporo się w tym zakresie zmieniło – niektóre banki poszły o krok dalej, dzięki czemu konta osobiste otwierane są w oparciu o zdjęcie twarzy.

Zakładanie konta bankowego na selfie – krok po kroku

Każdy bank, oferujący możliwość założenia rachunku osobistego na podstawie selfie, ma własne wytyczne co do otwarcia takiego konta. Jednak – mimo drobnych różnic – sam proces jest bardzo zbliżony – niezależnie od tego, gdzie zamierzasz uruchomić rachunek.

Cała procedura sprowadza się do zaledwie kilku kroków:

 • zainstalowanie aplikacji mobilnej banku,
 • wykonanie zdjęć dowodu osobistego (najczęściej z dwóch stron),
 • wykonanie zdjęć twarzy,
 • potwierdzenie zawarcia umowy za pomocą kodu SMS.

Warto przy tym podkreślić, że niektóre banki wymagają także wykonania:

 • wideo-selfie – chodzi tutaj o nagranie konkretnych gestów,
 • zdjęć twarzy w różnych pozycjach,
 • wideo przedstawiającego dowód osobisty.

Dlatego bardzo ważne jest to, aby – przed otwarciem rachunku – dokładnie zapoznać się z wymogami stawianymi przez konkretny bank.

Konta osobiste na selfie – czy to bezpieczne?

Banki dokładają wszelkich starań, aby zakładanie kont osobistych w sposób całkowicie zdalny był bezpieczny dla danych osobowych. Okazuje się, że wykorzystanie biometrii to jeden z najlepszych sposobów, aby wyeliminować ryzyko nadużyć. Dlaczego?

invest

Założenie konta osobistego nie odbywa się wyłącznie w oparciu o przedstawienie zdjęcia dowodu osobistego. Często zachodzi konieczność nagrania materiału wideo, co pozwala uwiarygodnić jego posiadacza. Ponadto nie bez znaczenia pozostaje konieczność zaprezentowania zdjęcia twarzy w kilku pozycjach lub wykonanie wideo-selfie. To wszystko sprawia, że ryzyko podszycia się pod inną osobę zostaje zredukowanie do minimum.

Porównaj konta osobiste i wybierz najlepsze

Zanim zdecydujesz się na otwarcie rachunku bankowego w oparciu o selfie sprawdź, co mają do zaoferowania konkurencyjne konta osobiste. Może bowiem okazać się, że inne rozwiązania będą korzystniejsze pod wieloma względami.

Wybrane produkty bankowe warto porównać między innymi pod kątem:

 • opłat za otwarcie rachunku,
 • miesięcznych opłat za prowadzenie konta,
 • prowizji za wypłaty gotówki z bankomatów,
 • opłat za przelewy krajowe w bankowości internetowej i mobilnej.

Konta osobiste można przeanalizować także pod kątem dodatkowych udogodnień, np. bezpłatnego dostępu do serwisów VOD, rabatów czy kart podarunkowych do wykorzystania w sklepach internetowych.

Artykuł partneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here