Naga Markets

Jak zainwestować w amerykańskie akcje w Plus500?Amerykański rynek akcyjny miał się w ostatnim roku bardzo dobrze, nawet pomimo olbrzymiego załamania w marcu związanego z wybuchem globalnej pandemii.

Indeks NASDAQ Composite ostatecznie zakończył rok niemal 24% na plusie! Choć S&P 500 radził sobie nieco gorzej, to nadal zyskał w ciągu 2020 roku imponujące 16,3% dobijając do 3756 pkt. na zamknięciu grudnia.Tak wysokie stopy zwrotu z inwestycji w cały indeks były możliwe nawet pomimo zniżki amerykańskiego benchmarku poniżej 2200 pkt. w połowie marca.

Czy hossa będzie kontynuowana? Analitycy Goldman Sachs są zdania, że tak. Ich zdaniem S&P 500 ma w 2021 roku zyskać 14%, a w 2022 roku kolejne 7%. Więcej pisaliśmy o tym tutaj: Goldman Sachs przewiduje, że S&P 500 zyska jeszcze 14% w 2021 roku.

W akcje z rynku amerykańskiego oraz instrumenty oparte na notowaniach NASDAQ oraz S&P 500 zainwestować można poprzez Plus500. To prosta i łatwa w obsłudze platforma, która pozwala na wygodny i błyskawiczny handel olbrzymim wachlarzem instrumentów opartych o popularne aktywa. Więcej o tym, jak tego dokonać, przeczytają Państwo w poniższym artykule.

Jak kupić/sprzedać CFD na akcje z NASDAQ i NYSE w Plus500?

Jeśli już założyliśmy konto w platformie oraz dodaliśmy na nie środki, wystarczy, że odnajdziemy odpowiednie zakładki umożliwiające handel w oparciu o akcje amerykańskich spółek czy indeksy giełdowe z USA.

1. Po zalogowaniu do platformy, naszym oczom powinno ukazać się główne okno platformy. Tak naprawdę, już tutaj mamy dostęp do najpopularniejszych spółek i indeksów, a także notowań większej liczby aktywów.

2. Aby odnaleźć listę wszystkich akcji z USA, jakimi można handlować na platformie Plus500, należy spojrzeć na lewą stronę ekranu. Przewijając kolumnę w dół, powinniśmy trafić na sekcję z amerykańskimi akcjami o nazwie “USA”.

NED
(ceny poglądowe)

3. Po rozwinięciu listy, spośród zakładek możemy wybrać spółki podzielone alfabetycznie lub skorzystać z listy najpopularniejszych amerykańskich akcji. Tam, znajdziemy notowania między innymi Tesli, Apple, Amazona czy Microsoftu, ale także mniejszych, ale zyskownych w ostatnim czasie walorów.

4. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak dokonać zakupu akcji, dowiedzą się Państwo z tego artykułu: “Jak kupić akcje Tesli w Plus500?”. Tam, na przykładzie notowań Tesli omówiliśmy jak można tego dokonać.

Jak inwestować w oparciu o S&P 500 lub NASDAQ 100?

W podobny sposób jak w akcje, inwestować można także w całe indeksy spółek i w ten sposób dywersyfikować portfel ograniczając ryzyko.

  1. Analogicznie, jak w przypadku akcji, odszukujemy odpowiednią zakładkę w kolumnie po lewej stronie. Instrumenty odzwierciedlające indeksy krajowe, w tym m.in. S&P 500 czy NASDAQ Composite, odnajdziemy w zakładce “Indeksy krajowe”
  2. Instrument śledzący zachowanie Nasdaq 100 odnajdziemy pod nazwą US-TECH 100, natomiast S&P 500 pod USA 500.

    (ceny poglądowe)
  3. Jak dokonać ich zakupu, dowiedzą się Państwo z tego wpisu: “Jak kupić CFD na akcje Tesli w Plus500?”. Inwestowanie w te instrumenty na platformie Plus500 nie różni się niczym od handlowania w oparciu o akcje.
  4. W podobny sposób możemy zainwestować także w indeksy krajowe innych państw, m.in. Chin, Australii, Niemiec itd.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ PLAFTORMĘ PLUS500

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Aplikację Plus500 można bezpiecznie i bez konieczności wypróbować poprzez skorzystanie z konta demo. Jak to zrobić? To proste! Wystarczy skorzystać z tego artykułu: Jak założyć konto w Plus500?


Platforma Plus500 zapewne doskonale znana jest każdemu traderowi. Bogata oferta ponad 2,2 tys. instrumentów finansowych z szeregu różnorodnych klas aktywów zadowoli nawet najbardziej wymagających traderów. Umiejętnie zaprojektowany system umożliwia dostęp do światowych rynków klientom z ponad 50 krajów świata.

Plus500 jest światowej klasy, renomowanym i jednym z największych brokerów CFD online na świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła na londyńskim parkiecie już w 2013 roku, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange.

Plus500

Wartość rynkowa Plus500 przekracza już obecnie 1,559 miliarda brytyjskich funtów, czyli ponad 7,5 miliarda złotych. To w gruncie rzeczy tyle samo co polski mBank i niemal 4 razy więcej niż XTB, co świadczy o rozmiarze i randze brokera Plus500.


Nie pozostaje nic innego, jak samemu spróbować tradingu poprzez platformę Plus500.

Poniżej znajduje się lista artykułów, które mogą pomóc z innymi problemami i odpowiedzieć na pytania związane z platformą:


77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here