Naga Markets

Wielkość pozycji a odległość zlecenia stop loss – jak to rozgryźć? Wskaźnik + wideoAktualizacja systemu MacOS do wersji Catalina / Big Sur przysporzyła sporo problemów użytkownikom platformy MetaTrader 4 / 5 korzystających z komputerów Apple. W najnowszym MacOS zabrakło bowiem wsparcia dla aplikacji 32-bitowych, do których zalicza się MetaTrader, przez co platforma po prostu przestała działać. Jest jednak rozwiązanie pozwalające obejść ten problem i dalej cieszyć się “MT4 czwórką”, z której cały czas korzysta bardzo wielu traderów detalicznych.

  • Platforma MetaTrader przestała działać po aktualizacji systemu do MacOS Catalina
  • CrossOver Mac umożliwia uruchamianie MT 4 / 5 na najnowszym systemie operacyjnym od Apple

Problem z MetaTrader na MacOS Catalina / Big Sur

Jeszcze przed aktualizacją systemu MacOS do wersji o nazwie Catalina albo Big Sur nie było typowej, dedykowanej platformy na komputery firmy Apple. Niektórzy brokerzy wychodzili jednak na przeciw użytkownikom i przygotowywali rozwiązania pośrednie, zwykle opierające się na środowisku Wine. Jednakże, tuż po aktualizacji MacOS pojawiały się rady, by “nie aktualizować systemu”, jeśli dalej chce się korzystać z desktopowej wersji MT 4 / 5.Do teraz niewiele się zmieniło i nadal nie ma “oficjalnej” poprawki umożliwiającej działanie platformy MetaTrader na komputerach Apple. Można oczywiście korzystać z wersji na przeglądarkę (MetaTrader Web), ale ma ona bardzo ograniczoną funkcjonalność i jest w mojej opinii dość toporna. Poza tym, jeśli korzystamy z autorskich wskaźników / automatów, to nie ma szans na uruchomienie ich w przeglądarce.

Oprócz wersji Web, jednym z rozwiązań jakie pojawiały się w sieci była instalacja systemu Windows na Macu, np. poprzez Paralles. O ile rozwiązanie takie jest skuteczne, to wymaga większego nakładu pracy, wydzielenia miejsca na dysku, a poza tym, mocno obciąża sprzęt, na którym muszą pracować wtedy dwa systemy. Mało praktyczne.

Można oczywiście zostać przy wersji systemu MacOS Mojave. Tak też robiłem dotychczas, ale fakt, że muszę korzystać z nieaktualnego systemu tylko z uwagi na platformę MT 4 był dość irytujący. Zwłaszcza, że niektórych funkcji i programów z Cataliny mi po prostu brakowało.

CrossOver Mac uratował MT 4 na moim Macu

Z pomocą użytkownikom komputerów Apple przychodzi oprogramowanie CrossOver Mac od CodeWeavers, które polecił mi redakcyjny kolega, Arek Jóźwiak. CrossOver Mac jest kompatybilny z MacOS Catalina oraz Big Sur i wydaje się najprostszym sposobem na uruchomienie oprogramowania przeznaczonego na system Windows, w tym MetaTradera w wersji 4 lub 5. Co istotne, oprogramowanie nie wymaga licencji Windows, restartowania, czy uruchamiania maszyny wirtualnej.

Oprogramowanie CrossOver Mac można za darmo testować przez 14 dni i przez ten czas sprawdzić, czy MT 4 / 5 działa bez zarzutu. Osobiście, jestem już po okresie testowym i zakupie. Mogę śmiało przyznać, że platforma MetaTrader 4 oraz 5 spisuje się bardzo dobrze dobrze.

Do wyboru jest kilka opcji zakupu i tylko od Ciebie zależy, na którą się zdecydujesz. CrossOver Mac z rocznym (One Year) wsparciem e-mailowym / telefonicznym i aktualizacjami do najnowszych wersji można obecnie (18 lipca 2020) kupić za 49,95 USD. Opcja One Version nie zapewnia wsparcia ani ulepszeń do nowych wersji, ale jest najtańsza i kosztuje tylko 29,95 USD. Można także zdecydować się na najbogatszą wersję One LifeTime za 499,95 USD, gdzie dostajemy m.in. dożywotnie wsparcie i aktualizacje.

AVA Trade

CrossOver Mac może być przydatny nie tylko do uruchamiania platformy MetaTrader. Często jest bowiem wykorzystywany do gier (Steam, Origin od Electronic Arts, World of Warcraft, Skyrim) oraz aplikacji użytkowych, np. Microsoft Office. W bazie oprogramowania znajduje się ponad 16 tysięcy aplikacji.

Instalacja MetaTrader 4 na CrossOver Mac

Sama instalacja oprogramowania CrossOver Mac 19 jest bardzo prosta. Gdybyś jednak miał z tym problem, na stronie producenta znajduje się instrukcja, jak zrobić to krok po kroku.

Jeśli chodzi o platformę MetaTrader 4, jej instalacja również jest całkiem prosta. Jednakże, niektóre pojawiające się komunikaty mogą być mylące, dlatego też zdecydowałem się nagrać wideo, które pokazuje jak zainstalować MT4 (na przykładzie platformy brokera XM) na CrossOver Mac 19:

Wskazówka: Jeśli chcesz zachować ustawienia, wskaźniki, EA, itp. ze starej platformy MT 4 / 5, to najlepiej jeszcze przed aktualizacją do MacOS Catalina, skopiuj je w bezpieczne miejsce. Po instalacji nowej wersji systemu i platformy MetaTrader, będziesz mógł przenieść te pliki do odpowiednich folderów.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs funta (GBP/USD) ponownie przetestował dzisiaj linię trendu wzrostowego
Następny artykułDecora publikuje wyniki finansowe za 2020. Ponad dwukrotny wzrost zysku netto!
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here