Naga MarketsJak zachowa się kurs euro? Pary walutowe EUR/USD i EUR/GBPCiekawy sygnał pojawił nam się na dziennym wykresie EURUSD, który ostatecznie zakończył wczorajszy dzień zwyżką, będącą kontynuacją ruchu rozpoczętego 10 stycznia. Na oscylatorze RSI 9 naruszona została linia trendu spadkowego rysowana od 31 grudnia. Analogiczna, na wykresie bazowym instrumentu przebiega w okolicach 1,1155. Czy to sygnał wyprzedający? Przekonamy się. Dzisiaj EURUSD nieco koryguje wczorajszą zwyżkę schodząc do 1,1130. Dzisiaj rano agencje opublikowały słowa Yvesa Merscha z EBC, który stwierdził, że wzrost gospodarczy i inflacja wykazują “oznaki stabilizacji”. To jednak nic nowego, chociaż wpisuje się w koncepcję polityki wait&see w wydaniu banku centralnego w tym roku.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Notowania EURGBP zaliczyły dzisiaj tegoroczne maksima, chociaż do pokonania pozostał szczyt z drugiej połowy grudnia przy 0,8591. Układ wskaźników na wykresie tygodniowym potwierdza zwyżkę, co sprawia, że wybicie w/w szczytu może być tylko formalnością. Zresztą po raz pierwszy o EURGBP pisałem jeszcze na początku grudnia, zwracając uwagę, że może być to ciekawa długoterminowa alternatywa do tzw. mainstreamu. Funt pozostanie słaby przez obawy, co do cięcia stóp przez BOE (nawet, jeżeli nie dojdzie do niego już 30 stycznia, to taki ruch w I kwartale staje się coraz bardziej realny), a także perturbacje związane z okresem przejściowym dla Brexitu i procesem negocjacji nowej umowy handlowej (punktów spornych może być wiele). Z kolei wprawdzie fundamenty dla EUR nie są może najlepsze, ale nie ma obaw, że EBC zdecyduje się w tym roku na poluzowanie polityki.

Na wykresie EURGBP widać, że kluczowy nie jest grudniowy opór przy wspomnianych 0,8591, a ważna linia przy 0,8645 bazująca na dawnej konsolidacji z lat 2017-19.

Wykres tygodniowy EURGBP
Wykres tygodniowy EURGBP


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here