Naga Markets

Jak używać wykresów w Plus500?Witamy we wpisie z serii inwestowania z brokerem Plus500 oraz Comparic.pl! W poprzednich artykułach nauczyliśmy się m.in. jak otwierać i zamykać pozycje, czyli jak składać zlecenia kupna oraz sprzedaży poprzez platformę Plus500 oraz zaprezentowaliśmy podstawowe funkcje wykresu notowań instrumentu na platformie Plus500.

W tym wpisie przyjrzymy się bliżej jak zastosować podstawową metodę analizy technicznej, jaką jest wyznaczenie poziomów wsparcia i oporu. Czym są te pojęcia, można dowiedzieć się z tego artykułu edukacyjnego.

Plus500

Platforma Plus500 zapewne doskonale znana jest każdemu traderowi. Bogata oferta ponad 2,2 tys. instrumentów finansowych z szeregu różnorodnych klas aktywów zadowoli nawet najbardziej wymagających traderów. Umiejętnie zaprojektowany system umożliwia dostęp do światowych rynków klientom z ponad 50 krajów świata.

Plus500 jest światowej klasy, renomowanym i jednym z największych brokerów CFD online na świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła na londyńskim parkiecie już w 2013 roku, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange.

Wartość rynkowa Plus500 przekracza już obecnie 1,559 miliarda brytyjskich funtów, czyli ponad 7,5 miliarda złotych. To w gruncie rzeczy tyle samo co polski mBank i niemal 4 razy więcej niż XTB, co świadczy o rozmiarze i randze brokera Plus500.


Nie pozostaje nic innego, jak samemu spróbować tradingu poprzez platformę Plus500. W tym artykule, krok po kroku, przedstawimy jak używać podstawowych funkcji platformy w zakresie poziomów wsparcia i oporu.

Jak wyznaczyć poziom wsparcia i oporu na platformie Plus500?

(ceny poglądowe)

1. Rozpocznijmy od włączenia funkcji wykresu. Na lewym panelu wybierzmy opcję “Handel”, a w dolnej części ekranu powinien znajdować się wąski pasek z wykresem.
Już w tym momencie możemy używać wykresu, jednak warto włączyć tryb pełnoekranowy.

2. Włączenie trybu “pełnego ekranu” jest możliwe przez kliknięcie w pierwszą z lewej ikonę “Rozwiń na pełnym ekranie”.

Bossa

3. Teraz wyznaczymy poziomy wsparcia oraz oporu. Są to poziomie linie, które obrazują kluczowe poziomy cenowe, przy których zwykle uaktywnia się duża ilość zleceń kupna (wsparcie) oraz sprzedaży (opór).

(ceny poglądowe)

Aby tego dokonać, wybierzmy trzecią od lewej ikonę “Narzędzia do rysowania”.
Z rozwijanego menu, wybierzmy: “Pozioma linia”.
Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o tym, czym są i do czego służą poziomy wsparcia oraz oporu, przeczytaj ten artykuł.

5. Następnie, najeżdżając myszką na odpowiedni poziom cenowy, kliknijmy lewym przyciskiem myszki, aby wyznaczyć poziom wsparcia/oporu.

Jeśli chcemy przesunąć wyznaczoną linię, kliknijmy w nią i przytrzymajmy lewy przycisk myszki.

Linię usunąć można używając kliknięcia prawym przyciskiem myszki.

(ceny poglądowe)

6. Aby lepiej odróżnić istotne poziomy, można wybrać ich kolor. Jest to możliwe dzięki kliknięciu w ikonkę znajdującą się tuż po prawej od wcześniej wybranej opcji “Pozioma linia”.

Zobacz również: Jak składać zlecenia w Plus500?

Wyznaczanie poziomów wsparcia oraz poru, jak i używanie innych funkcji wykresu na platformie Plus500 to ważna umiejętność. Analogicznie tworzyć można linie trendu, zakresy formacji i wiele wiele innych pomocnych wskaźników analizy technicznej.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ PLAFTORMĘ PLUS500

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs funta (GBP/JPY) wzrośnie o prawie 200-pipsów?
Następny artykułKurs euro wzrósł o 15 gr. Ile kosztuje dolar, funt i frank?
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here