Naga MarketsSpadki są jak deszcz w upalny dzień – ostudzi każdego. Jest to okres, kiedy w sposób naturalny zostaje przeprowadzona selekcja wśród nowych inwestorów. Kto upora się ze spadkami pod kątem psychicznym, ten ma duże szanse na późniejszy sukces.

Wracając do dzisiejszego dnia, muszę przyznać, że chyba najlepszym rozwiązaniem na podobne sytuacje są zlecenia obronne z ceną sprzedaży PKC. Osobiście zostałem z akcjami jednej spółki, ponieważ ustawiłem za wysoki limit ceny sprzedaży a dzisiejsza sesja otworzyła się poniżej limitu aktywacji (zlecenie się aktywowało) ale podczas sesji cena cały czas spadała (i nie “wróciła” po moje zlecenie).

Teraz chciałem Wam przedstawić wykres spółki, który wydaje się być atrakcyjny pod kątem technicznym. Spadki obniżyły cenę do ciekawego i zarazem technicznego poziomu. Mówię o spółce ACE.

Trzeba przyznać, że w ogóle wykres ACE jest bardzo przewidywalny. Widzimy na wykresie kanały cenowe i formację “W” czyli podwójne dno, od której wszystko się zaczęło. Wzrosty idealnie sięgnęły zasięgu owej formacji odwrócenia trendu. Pokryły się one z luką cenową (czerwona strefa) – to powinien być wystarczający sygnał do sprzedania akcji.0824-ace-dA do czego można wykorzystać spadki? Zobacz, że cena zbliżyła się do linii kanału wzrostowego. Teraz, o ile cena nie spadnie niżej i pojawią się świeczki mające oznaki konsolidacji to będzie duża szansa na powrót do wzrostów a tym samym będziemy mieli okazję do zakupu w technicznym miejscu.

0824-ace-d1PS. Wracając do lokalnych sygnałów sprzedaży akcji spójrzmy jeszcze raz na wykres ACE, tym razem pod kątem świec. Powyższy screen pokazuje, strefę oporu i zasięg formacji wzrostowej. Załóżmy, że jesteśmy tego świadomi w pełni i chcemy sprzedać akcje. Wygranymi są Ci, którzy ustawili z góry zlecenia z poziomem Take Profit. Ja, należę do grupy inwestorów, którzy ustawiają zlecenia SL pod świeczkami (ponieważ często się zdarza, że cena w ogóle nie reaguje na dany opór i podąża dalej na północ). O ile posiadałbym akcje i chciał sprzedać je po osiągnięciu poziomu oporu z pewnością ustawiłbym zlecenie SL w miejscu pokazanym na screenie. Dlaczego? To miejsce znajduje się pod grupą świeczek insidebar. Ona jest często tylko przystankiem dla dalszych wzrostów. Po pojawieniu się świeczki z długim cieniem odwróconym ku górze (świeczka piątkowa) na pewno potwierdziła by słuszność postawienia zlecenia SL. I co by się stało dalej? Dzisiejsze spadki rozpoczęły się od luki cenowej, która przeskakuje zlecenie SL. Najprawdopodobniej zostałbym z akcjami w portfelu. 

Wnisoki:

  • Jeżeli stawiasz zlecenie SL z Limitem Aktywacji postaraj się dobrać niższy poziom ceny, po jakiej ma dojść do transakcji. Niech dzisiejszy dzień będzie dla Ciebie przykładem tego, jak ogromne możliwości mają luki cenowe.

banner_z_kartamiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here