Naga MarketsZnalezienie rzetelnego i kompetentnego biura księgowego z odpowiednim doświadczeniem w prowadzeniu księgowości dla dużej lub małej firmy to nie łatwe zadanie. Na rynku obecnie działa bardzo wiele biur księgowych, które oferują różne usługi w bardzo zróżnicowanych cenach. Jak nie zgubić się w procedurach i nie przepłacać za usługi księgowe? Dowiedz się na co zwrócić uwagę przy wyborze biura księgowego dla Twojego przedsiębiorstwa. Poznaj kluczowe obszary, w których działają specjaliści od księgowości i przekonaj się, że zlecenie na zewnątrz tego obszaru prowadzenia działalności, pozwoli zaoszczędzić Ci sporo czasu!

Czym charakteryzują się najlepsze biura księgowe?

Dobre i rzetelnie działające na rynku biuro księgowe powinno na co dzień dbać o to, aby jego oferta była skrojona do potrzeb klientów małych i dużych firm z najróżniejszych branż oraz aby była satysfakcjonująca. Oznacza to, że dobre biuro księgowe musi być zawsze dostępne dla klienta, otwarte na negocjacje i sugestie oraz działające według najnowszych przepisów prawnych i norm.

W całej Polsce znajdują się setki biur księgowych i są one umiejscowione zarówno w największych miastach takich jak: Poznań, Warszawa, Kraków czy Gdańsk, jak i w mniejszych miejscowościach. Warto zawsze przed dokonaniem wyboru danego biura księgowego zapoznać się z opiniami zadowolonych lub niezadowolonych z usługi klientów. To da nam pewne wyobrażenie o metodach pracy i rezultatach wybranego biura księgowego.

Zakres usług biura księgowego

Zakres usług oferowanych w ramach działalności biura księgowego jest bardzo szeroki. Do głównych zadań takiego biura należą: obsługa kadrowo-płacowa, rozliczanie ksiąg przychodów i rozchodów, rozliczanie ksiąg rachunkowych, zakładanie działalności, rozliczanie dotacji z Unii oraz Urzędu Pracy, przygotowywanie sprawozdań do GUS, sporządzanie dokumentacji leasingowej, prowadzenie rozliczeń z ZUS, świadczenie usług doradczych, opracowywanie indywidualnych raportów na życzenie klienta, reprezentacja klienta przed organami podatkowymi, uczestnictwo w kontrolach organów podatkowych, sporządzanie sprawozdawczości dla GUS, sporządzanie sprawozdań finansowych.

Reprezentacja w instytucji to duży atut wybranego biura

Czasami zdarza się tak, że z przyczyn losowych w danym dniu, jako przedstawiciele lub właściciele firmy nie jesteśmy w stanie stawić się w danym urzędzie czy instytucji.

Bywa też tak, że nie mamy wystarczających kompetencji, aby załatwić daną sprawę w rzetelny sposób. Dlatego też niektóre biura księgowe wychodzą swoim klientom naprzeciw i w trosce o ich komfort i zadowolenie oferują pomoc w kontaktach z różnymi instytucjami, takimi jak: Urząd Skarbowy, ZUS, KRS, GUS, PFRON. To duże ułatwienie dla przedsiębiorcy oraz przede wszystkim ogromna oszczędność czasu.

Znalezienie rzetelnej i odpowiedzialnej grupy księgowych z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu księgowości dla małych i dużych firm nie jest prostą sprawą. Jeśli jeszcze zastanawiasz się komu powierzyć prowadzenie księgowości w Twoim przedsiębiorstwie, koniecznie sprawdź ofertę biura księgowego Bilans w Poznaniu – bilans.poznan.pl. Eksperci z biura księgowego Bilans rzetelnie podejdą do Twojej działalności. Ustalą na początku jakie są Twoje oczekiwania lub obawy w zakresie prowadzenia księgowości i omówią plany na przyszłość. Zaufaj sprawdzonej marce już dzisiaj!

Artykuł partneratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here