Naga MarketsInwestorzy po wakacjach ponownie będą musieli zmierzyć się z tematem wojen handlowych na linii USA–Chiny. Dodatkowo przed nimi rozciąga się widmo globalnej recesji. W napięciu uczestnicy rynkowi powinni oczekiwać kolejnego odzewu banków centralnych – FED-u oraz EBC. Po dość spokojnym czasie wakacji, w prognozach widać wyjątkowo gorący okres.

Analitycy TMS Brokers ponownie skupili się na rynku walutowym i przygotowali obszerny raport, w którym każdy inwestor forex znajdzie odpowiedź, co dalej z walutą, która znajduje się w kręgu jego zainteresowań.

Główny ekonomista TMS Konrad Białas pokazuje, w jaki sposób zmienił się rynek na skutek zaognienia się sporu handlowego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Obie strony wyciągnęły potężne działa i nieustannie straszyły się nawzajem. Nakładanie na siebie coraz wyższych ceł z pewnością nie zakończy konfliktu.

POBIERZ I PRZECZYTAJ CAŁY RAPORT

W sierpniowej edycji miesięcznego raportu walutowego Białas opisuje, co dzieje się obecnie na rynku obligacji i wskazuje, że poziomy rentowności papierów skarbowych znalazły się w bardzo istotnym miejscu. Analityk wskazuje też sygnały, które mogą oznaczać, że zbliża się recesja.

Możliwe scenariusze

Wszystko wskazuje na to, że wraz z zakończeniem wakacji powróci podwyższona zmienność, czyli okoliczności, które na które czekają inwestorzy. Przed nami wiele kluczowych decyzji banków centralnych. Żaden inwestor nie może przejść obojętnie obok zamierzeń FED-u czy EBC. Białas opisuje możliwe scenariusze wydarzeń. Podpowiada również, jak decyzje tych instytucji mogą wpłynąć np. na dolara, czy euro. Zdradzamy już teraz, że niższe poziomy na „edku” są jeszcze możliwe.

Słabość PLN

Ekspert TMS pokusili się również o analizę prognoz dla polskiego złotego. Wyjaśnia dlaczego PLN w ostatnim czasie tak mocno stracił na wartości w relacji do franka, dolara oraz euro. Analityk nie zapomniał poruszyć sprawy brexitu, która w ostatnim czasie mocno rozgrzewała rynki, a w szczególności rynek funta szterlinga. Białas w sposób kompleksowy wyjaśnia, co obecnie dzieje się na wyspach i jakich konsekwencji możemy się spodziewać w przypadku twardego brexitu.

Coś dla wytrawnych graczy

Miesięczny raport walutowy TMS Brokers zawiera również analizę walut nieco bardziej egzotycznych, takich jak dolar nowozelandzki, kanadyjski, korona norweska i szwedzka. Z rynkowego ebooka dowiemy się jakie jest obecnie nastawienie banków centralnych poszczególnych państw i  czy to może mieć wpływ na wycenę lokalnych walut.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, co może wynikać z eskalacji sporu USA-Chiny, co szykuje EBC i jakie są perspektywy dla polskiego złotego, przeczytaj cały raport.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here