Naga MarketsJak wieloryby rozegrały korektę bitcoina (BTC)? Analiza wskaźników on-chainAnalityk korzystający na Twitterze z pseodonimu Dilution-proof, który bada zachowanie bitcoina oraz wpływ wskaźników on-chain na jego wycenę zwraca uwagę na schemat zachowania starych i nowych wielorybów w ramach korekty bitcoina (BTC), która miała miejsce w drugiej połowie kwietnia. Identyfikuje grupę traderów, która jego zdaniem jest odpowiedzialna za zapoczątkowanie spadków kryptowaluty ze szczytów tuż pod poziomem 65 tys. dol.

  • Wieloryb to określenie inwestora kryptowalutowego, który posiada sporą ilość BTC (liczoną w setkach lub nawet tysiącach)
  • Zdaniem analityka on-chain przebicie poziomu 60 tys. dol. wywołało realizację zysków wśród najstarszych wielorybów, co wywołało lawinę zamknięć młodszych pozycji

Bitcoin powyżej 60 tys. dol. wywołał falę zamykania pozycji

– Zwrot na rynku rozpoczął się w niedzielę (18 kwietnia), kiedy cena przebiła się przez 60 tys. dol. przy zwiększonym wolumenie. Jak widać na wykresie wielorybich odpływów kapitałowych, tego dnia poruszyło się sporo BTC, który został kupiony przez wieloryby 3 sierpnia 2020 roku za około 11 tys. dol. – komentował Dilution-proof.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według Dilution-proof wieloryby, które kupiły BTC w okolicach 10-11 tys. dol. w zeszłym roku, uznały ruch powyżej 60 tys. dol. za okazję do realizacji zysków i zgarnięcie z rynku około 445% zwrotu z inwestycji. Analityk twierdzi, że wieloryby kupujące trochę później, gdy bitcoin pokonał 20 tys. dol. w grudniu 2020 roku, również wykorzystały szansę na realizację zysków.

W czwartek (22 kwietnia) cena przełamała cenę 1 biliona dolarów kapitalizacji. Tego dnia poruszyło się sporo BTC należących do wielorybów, które zostały kupione 22 grudnia 2020 roku za niespełna 24 tys. dol.. Wygląda to ponownie na realizację zysków powyżej 100% początkowej inwestycji. Tym razem przez nieco młodszych uczestników rynku – dodawał Dilution-proof.

Gdy ruch korekcyjny nasilił się, spychając bitcoina poniżej 50 tys. dol. do spirali spadkowej dołączyły również najmłodsze wieloryby:

– Cena BTC przebiła się poniżej poziomu 50 tys. dol. Zbliżając się ponownie do ruchów wielorybów, tym razem było znacznie mniej akcji – tylko niektóre jednomiesięczne wieloryby, które kupiły około 60 tys. dol. zaakceptowały stratę około 20% – wyjaśniał analityk.

Dilution-proof dodaje, że wskaźnik Spent Output Profit Ratio (SOPR), który oblicza zysk lub stratę netto uczestników rynku, znajduje się na poziomie, na którym bitcoin powinien tworzyć wyraźniejsze dno.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Rynek bitcoina się zresetował. BTC/USD osiągnął dołek?

Ten spadek rozpoczął się od starszych wielorybów realizujących zyski, tworząc efekt kaskadowy aż do kapitulacji przez nowe wieloryby. Dobra wiadomość: Spent Output Profit Ratio (SOPR) całkowicie się zresetował, co oznacza, że rynek jest neutralny – pisał na Twitterze Dilution-proof.

Dilution-proof podkreśla również, że nowe wieloryby weszły na rynek BTC w ciągu ostatnich kilku miesięcy, tworząc nową bazę kupujących, gdzie bitcoin może zainscenizować następną falę swojego byczego rajdu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje biomedlub | bitcoin aktualności | s&p 500 index | biomedlub akcje | euro usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here