Naga Markets

Jak używać wykresów w Plus500?witamy we wpisie z serii inwestowania z brokerem Plus500 oraz Comparic.pl! W poprzednich artykułach pokazaliśmy m.in. jak obsługiwać platformę Plus500 oraz zarządzać podstawową funkcjonalnością strony. Nauczyliśmy się także jak otwierać i zamykać pozycje, czyli jak składać zlecenia kupna oraz sprzedaży.

Tym razem, przyjrzymy się bliżej podstawowym funkcjom wykresów notowań instrumentów, które umożliwiają błyskawicznie zastosowanie narzędzi analizy technicznej.

Plus500

Platforma Plus500 zapewne doskonale znana jest każdemu traderowi. Bogata oferta ponad 2,2 tys. instrumentów finansowych z szeregu różnorodnych klas aktywów zadowoli nawet najbardziej wymagających traderów. Umiejętnie zaprojektowany system umożliwia dostęp do światowych rynków klientom z ponad 50 krajów świata.

Plus500 jest światowej klasy, renomowanym i jednym z największych brokerów CFD online na świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła na londyńskim parkiecie już w 2013 roku, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange.

Wartość rynkowa Plus500 przekracza już obecnie 1,559 miliarda brytyjskich funtów, czyli ponad 7,5 miliarda złotych. To w gruncie rzeczy tyle samo co polski mBank i niemal 4 razy więcej niż XTB, co świadczy o rozmiarze i randze brokera Plus500.


W tym artykule, krok po kroku, przedstawimy jak składać zlecenia poprzez platformę Plus500.

 • Jeśli nie masz konta na platformie Plus500, jak tego dokonać dowiesz się z tego artykułu.
 • Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak obsługiwać podstawowe funkcje platformy Plus500, sprawdź ten wpis.

Jak włączyć wykres notowań instrumentu na platformie Plus500?

Odpowiednio zastosowane narzędzia analizy technicznej mogą pomóc w podjęciu decyzji inwestycyjnej. Często zdarza się również, że używanie osobnych platform do składania zleceń i analizy wykresu może nie być wygodne. Łatwo przecież zgubić się w gąszczu okien i zakładek.

Platforma Plus500 oferuje funkcję wykresu, która dostępna jest wprost z głównego okna platformy. Jednym kliknięciem przejść można z listy instrumentów do analizy wybranego waloru.

Bossa

Jak używać funkcji wykresu na platformie Plus500?

 1. Gdy chcemy użyć narzędzia wykresu instrumentu, powinniśmy znajdować się w zakładce “Handel”, w które dostępna jest pełna lista instrumentów, którymi można handlować.
  (ceny poglądowe)

  To również to samo okno, które otwiera się tuż po zalogowaniu do platformy.

 2. Następnie możemy wybrać opcję powiększenia wykresu na cały ekran. Jest to płynne przejście i nie otwiera nowego okna. Wystarczy kliknąć w ikonę wskazaną na obrazku niżej.

  (ceny poglądowe)
 3. Przyjrzyjmy się teraz bliżej funkcjom dostępnym do analizy wykresu.
  Włącz/wyłącz tryb ekranowy – przełącza pomiędzy trybami wyświetlania
 • Siatka – dzięki tej funkcji kursor przełącza się w tryb pokazywania informacji o notowaniach po najechaniu na element wykresu.
 • Narzędzia do rysowania – udostępnia szeroki wachlarz wielu narzędzi do analizy technicznej, między innymi linii trendu, wsparcia, oporów, Fibo, kanałów, regresji itd.
 • Wybór zakresu – świetne narzędzie do wybierania przedziału czasowego, który nas interesuje. Po wybraniu na dole przedstawiony jest wąski pasek zakresu czasowego.
 • Przełącz pomiędzy cenami kupna i sprzedaży instrumentu – zmienia wykres na cen kupna lub cen sprzedaży.
 • Widoki i układy – tu można przechowywać spersonalizowane konfiguracje wizualizacji wykresów.
 • Wskaźniki – olbrzymi zasób wskaźników do analizy technicznej, m.in. oscylatory stochastyczne, średnie kroczące, chmury Ichimoku i wiele innych.
 • Typ wykresu – zmienia układ wykresu pomiędzy licznymi opcjami, np. wykres świecowy, liniowy, Renko, itd.
 • Rozdzielczość wykresu – opcja ta umożliwia przełączanie między różnymi interwałami czasowymi.

Wykres dostępny w Plus500 to narzędzie z ważnymi narzędziami, które umożliwiają analizę notowań na żywo.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ PLATFORMĘ PLUS500

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

 • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykuł5 spółek z rekordem notowań w poniedziałek. Akcje Allegro zyskały na zamknięciu 62,79%!
Następny artykułBlok po 22 – 12 października 2020: EUR/USD, Ropa WTI
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

4 KOMENTARZE

 1. ja akurat korzystam z metatradera5 od jakiegos czasu, wyszlo niedawno fajne oprogramowanie do niego az-invest.eu , bardzo czytelne wykresy, obsluga intuicyjna, takze nawet nowy uzytkownik bez problemu sobie poradzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here