Naga Markets

Jak używać wskaźników analizy technicznej w Plus500?Witamy ponownie w serii podstaw inwestowania brokerem Plus500 oraz Comparic.pl! W tym wpisie dowiesz się, jak stosować narzędzia jakie oferuje renomowana platforma Plus500.

W ostatnich dwóch wpisach dowiedzieliśmy się jak używać podstawowych oraz nieco bardziej zaawansowanych funkcji obsługi wykresu na platformie Plus500. Dzięki temu, możemy przejść do kolejnego kroku jeśli chodzi o analizę techniczną i zastosować ocenę kursu instrumentu z wykorzystaniem jednych z najważniejszych wskaźników: oscylatorów stochastycznych.

Plus500

Platforma Plus500 zapewne doskonale znana jest każdemu traderowi. Bogata oferta ponad 2,2 tys. instrumentów finansowych z szeregu różnorodnych klas aktywów zadowoli nawet najbardziej wymagających traderów. Umiejętnie zaprojektowany system umożliwia dostęp do światowych rynków klientom z ponad 50 krajów świata.

Plus500 jest światowej klasy, renomowanym i jednym z największych brokerów CFD online na świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła na londyńskim parkiecie już w 2013 roku, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange.

Wartość rynkowa Plus500 przekracza już obecnie 1,559 miliarda brytyjskich funtów, czyli ponad 7,5 miliarda złotych. To w gruncie rzeczy tyle samo co polski mBank i niemal 4 razy więcej niż XTB, co świadczy o rozmiarze i randze brokera Plus500.


W tym artykule, krok po kroku, przedstawimy jak skorzystać z zaawansowanych narzędzi analizy technicznej na przykładzie oscylatora MACD.

  • Jeśli nie masz konta na platformie Plus500, jak tego dokonać dowiesz się z tego artykułu.
  • Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak obsługiwać podstawowe funkcje platformy Plus500, sprawdź ten wpis.
  • Jeśli zamierzasz sprawdzić, jak zakupić lub sprzedać akcje przez Plus500, skorzystaj z tego poradnika.
  • Jeśli chcesz poznać podstawy obsługi wykresu, wybierz ten wpis.
  • Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o podstawach analizy technicznej i jak ją wykorzystać na platformie Plus500, przeczytaj ten artykuł.

Jak używać oscylatorów w Plus500?

1. W głównym oknie platformy wybierzmy instrument, który nas interesuje. W tym przypadku wykorzystamy CFD na notowania CD Projektu.

(ceny poglądowe)
(ceny poglądowe)

Aby rozszerzyć obszar wykresu na cały ekran, wystarczy nacisnąć na przycisk włączenia trybu pełnoekranowego.2. Następnie wybierzmy przycisk oznaczony symbolem “+fx”, aby ujrzeć listę dostępnych wskaźników. Platforma Plus500 oferuje bogaty wachlarz wielu pożytecznych wskaźników, lecz dla przykładu wykorzystamy teraz popularny oscylator MACD.

Bossa

3. Na liście znajdźmy oscylator MACD. Jest to jeden z najczęściej stosowanych wskaźników analizy technicznej, więc jest dostępny już na samej górze. Można jednak także skorzystać z wyszukiwarki.

(ceny poglądowe)

4. Wykres MACD powinien pojawić się pod spodem. Jak używać tego oscylatora, dowiedzieć się można z tego artykułu.

Rzecz jasna, jednocześnie można dodać wiele dodatkowych wskaźników. Innym popularnym oscylatorem jest RSI (Relative Strength Index). Wybierzmy go z listy.

Aby przesuwać, powiększać bądź usuwać wykresy wskaźników, skorzystać można z ikon, które pojawią się po najechaniu na nazwę wskaźnika.

(ceny poglądowe)

5. W celu edycji parametrów MACD, wystarczy kliknąć w ikonę listy wskaźników, a następnie wybrać ikonkę ustawień obok nazwy wskaźnika.

(ceny poglądowe)

6. Na ekranie powinno pojawić się dodatkowe okienko, w którym możemy zmienić konkretne parametry.

(ceny poglądowe)

W podobny sposób można włączać wykresy średnich ruchomych, wstęg Bollingera i wielu wielu innych wskaźników.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ PLATFORMĘ PLUS500

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykuł„Największa niespodzianka” wyborów przyniesie inwestorom wspaniały 2021 rok
Następny artykułKurs dolara największym wygrany sesji! USD najsilniejsza walutą G8
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here