Naga MarketsJak używać wskaźników analizy technicznej w Plus500?Witamy ponownie w serii podstaw inwestowania brokerem Plus500 oraz Comparic.pl! W tym wpisie dowiesz się, jak w prostu i intuicyjny sposób stosować wygodne narzędzia jakie oferuje renomowana platforma Plus500.

W ostatnich dwóch wpisach dowiedzieliśmy się jak używać podstawowych oraz nieco bardziej zaawansowanych funkcji obsługi wykresu na platformie Plus500. Dzięki temu, możemy przejść do kolejnego kroku jeśli chodzi o analizę techniczną i zastosować ocenę kursu instrumentu z wykorzystaniem jednych z najważniejszych wskaźników: oscylatorów stochastycznych.Plus500

Platforma Plus500 zapewne doskonale znana jest każdemu traderowi. Bogata oferta ponad 2,2 tys. instrumentów finansowych z szeregu różnorodnych klas aktywów zadowoli nawet najbardziej wymagających traderów. Umiejętnie zaprojektowany system umożliwia dostęp do światowych rynków klientom z ponad 50 krajów świata.

Plus500 jest światowej klasy, renomowanym i jednym z największych brokerów CFD online na świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła na londyńskim parkiecie już w 2013 roku, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange.

Wartość rynkowa Plus500 przekracza już obecnie 1,559 miliarda brytyjskich funtów, czyli ponad 7,5 miliarda złotych. To w gruncie rzeczy tyle samo co polski mBank i niemal 4 razy więcej niż XTB, co świadczy o rozmiarze i randze brokera Plus500.


Nie pozostaje nic innego, jak samemu spróbować tradingu poprzez platformę Plus500. W tym artykule, krok po kroku, przedstawimy jak skorzystać z zaawansowanych narzędzi analizy technicznej na przykładzie oscylatora MACD.

  • Jeśli jeszcze nie masz konta na platformie Plus500, jak tego dokonać dowiesz się z tego artykułu.
  • Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak obsługiwać podstawowe funkcje platformy Plus500, sprawdź ten wpis.
  • Jeśli zamierzasz sprawdzić, jak zakupić lub sprzedać akcje przez Plus500, skorzystaj z tego poradnika.
  • Jeśli chcesz poznać podstawy obsługi wykresu, wybierz ten wpis.
  • Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o podstawach analizy technicznej i jak ją wykorzystać na platformie Plus500, przeczytaj ten artykuł.

Jak używać oscylatorów w Plus500?

1. W głównym oknie platformy wybierzmy instrument, który nas interesuje. W tym przypadku wykorzystamy notowania CD Projektu.

(ceny poglądowe)
(ceny poglądowe)

Aby rozszerzyć obszar wykresu na cały ekran, wystarczy nacisnąć na przycisk włączenia trybu pełnoekranowego.2. Następnie wybierzmy przycisk oznaczony symbolem “+fx”, aby ujrzeć listę dostępnych wskaźników. Platforma Plus500 oferuje bogaty wachlarz wielu pożytecznych wskaźników, lecz dla przykładu wykorzystamy teraz popularny oscylator MACD.

3. Na liście znajdźmy oscylator MACD. Jest to jeden z najczęściej stosowanych wskaźników analizy technicznej, więc jest dostępny już na samej górze. Można jednak także skorzystać z wyszukiwarki.

(ceny poglądowe)

4. Wykres MACD powinien pojawić się pod spodem. Jak używać tego popularnego oscylatora, dowiedzieć się można z tego artykułu.

Rzecz jasna, jednocześnie można dodać wiele dodatkowych wskaźników. Innym popularnym oscylatorem jest RSI (Relative Strength Index). Wybierzmy go z listy.

Aby przesuwać, powiększać bądź usuwać wykresy wskaźników, skorzystać można z ikon, które pojawią się po najechaniu na nazwę wskaźnika.

(ceny poglądowe)

5. W celu edycji parametrów MACD, wystarczy kliknąć w ikonę listy wskaźników, a następnie wybrać ikonkę ustawień obok nazwy wskaźnika.

(ceny poglądowe)

6. Na ekranie powinno pojawić się dodatkowe okienko, w którym możemy zmienić konkretne parametry.

(ceny poglądowe)

To wszystko! Używanie wskaźników analizy technicznej na platformie Plus500 jest bajecznie proste i intuicyjne. W podobny sposób można włączać wykresy średnich ruchomych, wstęg Bollingera i wielu wielu innych wskaźników, które pomogą podjąć inwestycyjne decyzje .

Spróbuj już teraz użyć wskaźników i innych narzędzi na platformie Pus500, które sa w stanie ułatwić życie każdemu inwestorowi. Bez obaw! Zawsze można wypróbować je poprzez konto demo.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ PLAFTORMĘ PLUS500

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Dzięki szybko dostępnym funkcjom wykresu, handel na platformie Plus500 jest niezwykle prosty i intuicyjny. Nie pozostaje nic innego, jak samemu wypróbować brokera Plus500.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here