Naga Markets

Jak używać wskaźników analizy technicznej w Plus500?Jednym z najczęstszych problemów dla każdego tradera jest przegapianie rynkowych okazji. Często spóźniamy się z reakcją na spadek bądź wzrost ceny i nie udaje się nam czerpać korzyści z tego, że przewidzieliśmy zachowanie rynku.

W takiej sytuacji z pomocą mogą przyjść powiadomienia, które w prosty i intuicyjny sposób ustawić można na platformie Plus500, aby system błyskawicznie poinformował nas o osiągnięciu spodziewanego przez nas zakresu ceny czy zmianie rynkowego sentymentu.

W tym wpisie przyjrzymy się im bliżej i przedstawimy jak z nich korzystać.

Plus500

Platforma Plus500 zapewne doskonale znana jest każdemu traderowi. Bogata oferta ponad 2,2 tys. instrumentów finansowych z szeregu różnorodnych klas aktywów zadowoli nawet najbardziej wymagających traderów. Umiejętnie zaprojektowany system umożliwia dostęp do światowych rynków klientom z ponad 50 krajów świata.

Plus500 jest światowej klasy, renomowanym i jednym z największych brokerów CFD online na świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła na londyńskim parkiecie już w 2013 roku, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange.

Wartość rynkowa Plus500 przekracza już obecnie 1,559 miliarda brytyjskich funtów, czyli ponad 7,5 miliarda złotych. To w gruncie rzeczy tyle samo co polski mBank i niemal 4 razy więcej niż XTB, co świadczy o rozmiarze i randze brokera Plus500.


Nie pozostaje nic innego, jak samemu spróbować tradingu poprzez platformę Plus500.

W tym wpisie, krok po kroku wyjaśnimy jak ustawić alerty, które mogą informować o ruchach ceny np. akcji czy kontraktów na ropę, wedle tego jak je spersonalizujemy.

Bossa
 • Jeśli nie masz konta na platformie Plus500, jak tego dokonać dowiesz się z tego artykułu.
 • Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak obsługiwać podstawowe funkcje platformy Plus500, sprawdź ten wpis.
 • Jeśli zamierzasz sprawdzić, jak zakupić lub sprzedać akcje przez Plus500, skorzystaj z tego poradnika.
 • Jeśli chcesz poznać podstawy obsługi wykresu, wybierz ten wpis.
 • Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o podstawach analizy technicznej i jak ją wykorzystać na platformie Plus500, przeczytaj ten artykuł.
 • Aby nauczyć się jak stosować oscylatory i wskaźniki AT bezpośrednio poprzez platformę Plus500, rzuć okiem na ten artykuł.
 • Aby dowiedzieć się więcej o kalendarzu makroekonomicznym, który jest zbiorem planowanych ogłoszeń ważnych danych rynkowych, wybierz ten link.

Powiadomienia w Plus500

Powiadomienia na platformie Plus500 umożliwiają wysłanie powiadomień push na smartfony, przesłanie wiadomości SMS czy komunikatu na e-mail.

Dzięki nim, o wiele łatwiej panować jest nad notowaniami interesującego nas instrumentu, np. akcji obserwowanej przez nas spółki, gdy nie dysponujemy czasem, aby śledzić notowania na bieżąco.

Alerty pozwalają także na wdrożenie ich do tradingowej strategii. Jeśli sentyment na rynku względem np. danego towaru, jak ropa naftowa, zmieni się i pojawi się przewaga sprzedających sugerująca odwrócenie trendu rynkowego, system powiadomi nas o tym, potencjalnie ratując przed stratą.

Jak ustawić powiadomienia w Plus500?

1. Po zalogowaniu na platformę Plus500, należy wybrać ikonkę “Menu” znajdującą się w lewym górnym rogu platformy.

(ceny poglądowe)

2. Z rozwiniętej listy, odnaleźć trzeba zakładkę “Powiadomienia”

(ceny poglądowe)

3. Naszym oczom powinna ukazać się pusta lista powiadomień. Nic w tym dziwnego, przecież jeszcze ich nie dodaliśmy. Warto zatem kliknąć w przycisk “Dodaj powiadomienie”

4. Po prawej stronie powinna wysunąć się wyszukiwarka, która pomoże odnaleźć pożądany przez nas instrument, jak. akcje spółek, towary czy kryptowaluty.

Dla przykładu, wybierzmy akcje Tesli. Aby je odnaleźć, wystarczy wpisać nazwę spółki, lub jej ticker, w tym przypadku TSLA.

5. Przed nami znajduje się lista opcji, które pozwalają na spersonalizowanie naszego powiadomienia.

 • Cena.
  Jeśli interesuje nas powiadomienie o konkretnych zakresie cenowym, wybrać należy zakładkę “Cena”. Tam, dzięki przyciskom + oraz -, a także polu, w które możemy wpisać wartość, możemy ustalić interesujący nas poziom.
  Następnie, wybrać można rodzaj ceny: “Sprzedaj” lub “Kup”.

  (ceny poglądowe)
 • Zmiana%.
  Dzięki tej zakładce, podobnie jak w poprzedniej, możemy ustalić alert informujący o interesującym nas poziomie cenowym. W tym przypadku, odniesienie alertu jest w wartościach procentowych.

  (ceny poglądowe)
 • Opinie przedsiębiorców
  Ta zakładka pozwala na stworzenie powiadomienia o zmianie rynkowego sentymentu. Gdy na rynku pojawia się więcej sprzedających, niż wcześniej, możliwe, że nadchodzi zmiana trendu bądź korekta. Niekiedy opłaca się zareagować na takie zachowanie rynku, a dowiedzieć się o nim można właśnie dzięki temu alertowi.

  (ceny poglądowe)
(ceny poglądowe)

6. Istotną opcją jest także wybór rodzaju powiadomienia, aby zmienić kanał, którym zostanie dostarczony nasz alert, należy kliknąć na ikonkę koła zębatego po prawej stronie. Ta sama opcja dostępna jest na samym dole po wybraniu napisu “Ustawienia powiadomień”.

7. Po wybraniu interesujących nas opcji, kliknąć należy w przycisk “Ustaw alarm”, aby zatwierdzić nasze nowe powiadomienie.

8. Powiadomienie powinno pojawić się na liście powiadomień. Możemy je edytować lub usunąć, dzięki opcjom dostępnym po prawej stronie paska dla danego instrumentu.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ PLATFORMĘ PLUS500

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

 • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBitcoin (BTC) przebije 16 tys. dol. Ether (ETH) z celem na wysokości poziomu 800 dol.
Następny artykułPGE wycenione na 6,90 zł. Trwa walka o wybicie z kanału spadkowego
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here