Naga MarketsJak sytuacja przemysłu naftowego w USA wpłynie na rynek ropy? | Rozmowa z Dorotą SierakowskąNiespodziewana i ciężka zima w Teksasie wywołała zamknięcie znacznej części amerykańskiego sektora naftowego. O to jak wpłynie to na sytuację na globalnych rynkach surowcowych, pytamy naszego gościa – analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ Dorotę Sierakowską.

  • W nagraniu także o sytuacji na rynku kruszców
  • Bliżej omówiony zostanie także rynek platyny
  • Przedstawiona zostanie sytuacja surowców rolnych i ewentualne konsekwencje obecnych niedoborów żywności

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wstępie spytaliśmy m.in. na to, jaki wpływ mogą mieć jeszcze działania OPEC na notowani ropy naftowej.

– Wszystkie działania OPEC+ będą śledzone przez rynek i mogą się wybić na temat przewodni na rynku ropy naftowej w ciągu najbliższych paru tygodni. – zauważyła Dorota Sierakowska. – Notowania ropy naftowej raczej nie mają dużego potencjału do zwyżek także w perspektywie kilkumiesięcznej, ale sądzę też, że raczej nie zobaczymy dramatycznych przecen.

W dalszej części rozmowy, autorka książki “Świat Surowców” odniosła się także do sytuacji związanej z nagłą zwyżką notowań srebra na przełomie stycznia i lutego.

Widzieliśmy to, co wcześniej wydarzyło się akcjach spółki GameStop. To był bardzo głośny short squeeze wywołany porozumieniem inwestorów indywidualnych. To samo chcieli zrobić inwestorzy indywidualni na rynku srebra, natomiast tutaj zadziałało to bardzo krótko i tak naprawdę ten ruch wzrostowy, który widzieliśmy w mniejszym stopniu wywołany był nawet przez inwestorów indywidualnych, a w większym stopniu był on efektem tego, że niektóre fundusze zdecydowały się podejść do sprawy ostrożnie i zrezygnować z części swoich pozycji krótkich na rynku tego metalu. – zaznaczyła Dorota Sierakowska.

Można powiedzieć, że to był taki trochę krótkotrwały ewenement, raczej niż coś co może stać się regułą. – dodała.

W rozmowie poruszyliśmy także temat przewidywań dla rynku złota i tego co obecnie wpływa na wycenę tego metalu szlachetnego.

Nasz gość udzielił także odpowiedzi na nasze pytania dotyczące sytuacji na rynku miedzi oraz platyny. Więcej szczegółów poznają Państwo w nagraniu.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres eur usd | mercator forum parkiet | akcje bitcoin | bitcoin kurs dzisiaj | dolar prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here