Święto Dziękczynienia w Ameryce tradycyjnie wyznacza datę rozpoczęcia okresu przedświątecznego – dla wielu inwestorów jest to sygnał do wychodzenia z pozycji i zaksięgowania zysków przed końcem roku. Dla daytraderów oznacza to zazwyczaj natomiast dwa dni dość niewielkiej zmienności.
- Amerykanie obchodzą dziś Święto Dziękczynienia
- Przez wzgląd na Święto Dziękczynienia, nowojorska giełda świeci dziś pustkami
- Piątkowa sesja również zapowiada się niezwykle spokojnie
Kursy walut stabilizują się w czwartek
Czwartkowa sesja z pewnością przebiegać będzie na rynku walutowym niezwykle spokojnie. W ciągu dnia nie poznamy bowiem ani jednej istotnej publikacji makroekonomicznej mogącej spowodować większą zmienność na którejkolwiek z popularnych par walutowych. To wszystko w połączeniu ze Świętem Dziękczynienia (czyt. dniem wolnym w Stanach Zjednoczonych), jednym z najbardziej ikonicznych amerykańskich świąt przyczynia się do naprawdę jedynie symbolicznej zmienności.
Te artykuły również Cię zainteresują
Nowojorska giełda świeci dziś pustkami. Piątek prawdopodobnie również upłynie już w iście weekendowym tonie, ponieważ na NYSE odbędzie się zaledwie pół sesji.
Biorąc pod uwagę to, co do godz. 10:45 działo się na notowaniach głównych par walutowych (tzw. majorsów) zauważymy, że dolar amerykański umacniał się od rana symbolicznie w stosunku do dolara kanadyjskiego, funta szterlinga, dolara nowozelandzkiego oraz franka szwajcarskiego. Jego niewielką deprecjację dostrzec można było natomiast w relacji do euro, dolara australijskiego i jena japońskiego.

Analizując zmienność notowań dolara w okresie świątecznym, portal Comparic.pl przygotował tabelę prezentującą trzy główne pary walutowe i ich zmienność w czwartek Święta Dziękczynienia oraz w piątek drugiego dnia świąt (Black Friday). Pomimo tego, że europejskie rynki normalnie działają, czwartek uznawany jest zazwyczaj jako bardzo spokojny dzień rysujący niskie zakresy handlowe.
Ponadprzeciętnej zmienności nie powinnismy spodziewać się również jutro.W ciagu dnia nie poznamy bowiem ani jednego istotnego raportu makroekonomicznego mogącego przyczynić się do powstania ponadprzeciętnej zmienności na notowaniach popularnych walut.
Autor poleca również:
- Częściowy lockdown nie działa? Liczba zakażeń w Niemczech się potroiła
- Bitcoin traci prawie 8 proc. Także inne kryptowaluty oddają zyski
- Minutki FOMC: decydenci rozważają wydłużenie terminu skupu aktywów