Naga MarketsIndyk, pielrzgym i dynia wykonane z materiałuŚwięto Dziękczynienia w Ameryce tradycyjnie wyznacza datę rozpoczęcia okresu przedświątecznego – dla wielu inwestorów jest to sygnał do wychodzenia z pozycji i zaksięgowania zysków przed końcem roku. Dla daytraderów oznacza to zazwyczaj natomiast dwa dni dość niewielkiej zmienności.

  • Amerykanie obchodzą dziś Święto Dziękczynienia
  • Przez wzgląd na Święto Dziękczynienia, nowojorska giełda świeci dziś pustkami
  • Piątkowa sesja również zapowiada się niezwykle spokojnie

Kursy walut stabilizują się w czwartek 

Czwartkowa sesja z pewnością przebiegać będzie na rynku walutowym niezwykle spokojnie. W ciągu dnia nie poznamy bowiem ani jednej istotnej publikacji makroekonomicznej mogącej spowodować większą zmienność na którejkolwiek z popularnych par walutowych. To wszystko w połączeniu ze Świętem Dziękczynienia (czyt. dniem wolnym w Stanach Zjednoczonych), jednym z najbardziej ikonicznych amerykańskich świąt przyczynia się do naprawdę jedynie symbolicznej zmienności.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowojorska giełda świeci dziś pustkami. Piątek prawdopodobnie również upłynie już w iście weekendowym tonie, ponieważ na NYSE odbędzie się zaledwie pół sesji.

Biorąc pod uwagę to, co do godz. 10:45 działo się na notowaniach głównych par walutowych (tzw. majorsów) zauważymy, że dolar amerykański umacniał się od rana symbolicznie w stosunku do dolara kanadyjskiego, funta szterlinga, dolara nowozelandzkiego oraz franka szwajcarskiego. Jego niewielką deprecjację dostrzec można było natomiast w relacji do euro, dolara australijskiego i jena japońskiego.

Dane z godz. 10:45 | Źródło: finviz.com

Analizując zmienność notowań dolara w okresie świątecznym, portal Comparic.pl przygotował tabelę prezentującą trzy główne pary walutowe i ich zmienność w czwartek Święta Dziękczynienia oraz w piątek drugiego dnia świąt (Black Friday). Pomimo tego, że europejskie rynki normalnie działają, czwartek uznawany jest zazwyczaj jako bardzo spokojny dzień rysujący niskie zakresy handlowe.

Ponadprzeciętnej zmienności nie powinnismy spodziewać się również jutro.W ciagu dnia nie poznamy bowiem ani jednego istotnego raportu makroekonomicznego mogącego przyczynić się do powstania ponadprzeciętnej zmienności na notowaniach popularnych walut.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMZ: 16 687 nowych przypadków COVID-19, liczba zarażonych sięgnęła 941 112
Następny artykułTIM może opublikować politykę dywidendową razem z raportem rocznym
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here