Naga MarketsJak skutecznie przesyłać paczki w okresie pandemiiW czasie pandemii koronawirusa wiele osób zostało zmuszonych do tego, by pozostać w domu. Nie dziwi więc powszechny wzrost zainteresowania usługami kurierskimi. Dzisiaj przesyłamy sobie wszystko – żywność, książki, rodzinne pamiątki i wiele więcej. No ale jak robić to skutecznie? Które firmy kurierskie są godne polecenia? Solidny i tani kurier – czy to możliwe? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jak wybrać firmę kurierską?

Na rynku znajdziemy różnorodne firmy kurierskie. Oferują one szereg opcji wysyłania paczek. Przesyłki kurierskie mogą być odbierane i dostarczane pod same drzwi. Czasem taki tani kurier działa też poprzez swoje punkty nadania i odbioru albo popularne paczkomaty. Wybierając odpowiednią firmę kurierską najlepiej poszperać w Internecie. Dobrze jest przejrzeć opinie na temat danego przewoźnika i wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Jak znaleźć taniego kuriera?

Większość ludzi uważa, że przesyłki kurierskie są drogie. To jednak mit, który należy obalić. Tani kurier może być niemal na wyciągnięcie ręki. Dzisiaj wiodące firmy kurierskie oferują swoje usługi za co najwyżej kilka złotych. Już za 5-10 złotych można wysłać kilkukilogramową paczkę na drugi koniec Polski. Czy to dużo? Raczej nie. No ale jak znaleźć najlepszego kuriera? Najlepiej skorzystać z wygodnych wyszukiwarek, udostępnionych przez pośredników – w tym chociażby https://www.globkurier.pl/. Na stronie internetowej takiej firmy wystarczy wpisać podstawowe informacje na temat przesyłki, w tym jej wagę, wielkość, wartość oraz lokalizację, a następnie uzyskamy najkorzystniejszą ofertę jej wysłania. Tacy pośrednicy dysponują najczęściej ofertami kilkudziesięciu przewoźników, działających na danym rynku. Mają nadto specjalne, wynegocjowane stawki. Proponują też wiele korzyści i dodatkowych elementów, w tym wygodne śledzenie przesyłek.

Jak bezpiecznie wysyłać przesyłki?

Na marginesie warto też dodać, że przesyłki kurierskie muszą być wysyłane bezpiecznie. Chodzi przecież o to, by cenne, przekazywane przedmioty nie uległy zniszczeniu lub zaginięciu. O bezpieczeństwo przesyłek dba wiele mechanizmów, oferowanych przez kurierów. W szczególności możliwe jest nieustanne śledzenie przesyłek. Większość firm kurierskich korzysta z wygodnych systemów, które umożliwiają monitorowanie sytuacji. Dokładnie wiemy gdzie na dany moment znajduje się paczka, a także kiedy została nadana, wysłana, przekazana do określonego punktu i kiedy prawdopodobnie trafi do adresata. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które niemal likwiduje ryzyko zaginięcia przesyłki.

Artykuł partneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here