Naga MarketsWitamy w kolejnym wpisie z serii inwestowania z brokerem Plus500 oraz Comparic.pl! W poprzednim artykule pokazaliśmy jak obsługiwać platformę Plus500 oraz zarządzać podstawową funkcjonalnością strony.

Tym razem przejdziemy do tego co zawsze budzi największe emocje u tradera: do składania i zamykania zleceń. Podobnie jak wcześniej zaprezentowane funkcje, i ta jest bajecznie prosta. Do dzieła!

Plus500

Platforma Plus500 zapewne doskonale znana jest każdemu traderowi. Bogata oferta ponad 2,2 tys. instrumentów finansowych z szeregu różnorodnych klas aktywów zadowoli nawet najbardziej wymagających traderów. Umiejętnie zaprojektowany system umożliwia dostęp do światowych rynków klientom z ponad 50 krajów świata.

Plus500 jest światowej klasy, renomowanym i jednym z największych brokerów CFD online na świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła na londyńskim parkiecie już w 2013 roku, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange.

Wartość rynkowa Plus500 przekracza już obecnie 1,559 miliarda brytyjskich funtów, czyli ponad 7,5 miliarda złotych. To w gruncie rzeczy tyle samo co polski mBank i niemal 4 razy więcej niż XTB, co świadczy o rozmiarze i randze brokera Plus500.


Nie pozostaje nic innego, jak samemu spróbować tradingu poprzez platformę Plus500. W tym artykule, krok po kroku, przedstawimy jak składać zlecenia poprzez platformę Plus500, aby w prosty sposób handlować licznymi instrumentami.

 • Jeśli jeszcze nie masz konta na platformie Plus500, jak tego dokonać dowiesz się z tego artykułu.
 • Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak obsługiwać podstawowe funkcje platformy Plus500, sprawdź ten wpis.

Jak kupić akcje lub instrument? Jak złożyć zlecenie kupna na platformie Plus500?

Jeśli jesteś już gotowy na podjęcie decyzji inwestycyjnej i interesuje Cię kupno akcji czy zajęcie długiej pozycji na kontrakcie na ropę naftową, w prosty i błyskawiczny sposób możesz tego dokonać przez platformę Plus500.

 1. Po zalogowaniu na stronę platformy Plus500, naszym oczom powinno ukazać się główne okno systemu tradingowego.
 2. Jeśli interesuje nas kupno konkretnego instrumentu, możemy wpisać jego nazwę w wyszukiwarce na górze strony, lub po prostu wybrać go z listy instrumentów dostępnej w głównym oknie.

3. Teraz dokonamy zakupu instrumentu. Załóżmy, że interesuje nas zakup kontraktu na ropę naftową.

Na liście odszukujemy “Ropa” i klikamy w przycisk “Kup”.

4. Po prawej stronie ukazało się nam okno opcji zakupu.

Do dyspozycji mamy szereg opcji, m.in.

 • Baryłki. Wybieramy ilość baryłek jakie chcemy zakupić. W przypadku innych instrumentów będzie to np. liczba akcji czy uncje w przypadku złota.
 • Zamknij z zyskiem/Zamknij ze stratą. Dzięki tej opcji możemy wybrać próg, który automatycznie zrealizuje zlecenie, gdy cena osiągnie założony poziom zamknięcia pozycji. Znane także jako stop limit / stop loss.
 • W zakładce “Info” ujrzeć można więcej szczegółów dotyczących danego instrumentu, m.in. informacje o dźwignie, spreadzie, wymaganym depozycie, czasie otwarcia sesji itp.

5. Zdecydowani na zakup 100 baryłek ropy, wybieramy odpowiednią ilość i klikamy “Kup”. To już wszystko! Proste, prawda?

6. Otwarte pozycje, czyli listę zakupionych przez nas instrumentów i zmianę ich cen oraz nasz zysk/stratę możemy obserwować dzięki kliknięciu w ikonkę “Otwarte pozycje” w lewym pionowym panelu strony.

Zobaczmy zatem, jak zamknąć pozycję by sprzedać instrument.

Jak sprzedać akcje lub instrument? Jak zamknąć pozycję na platformie Plus500?

Nasza inwestycja przyniosła spodziewany zysk lub niespodziewaną stratę, zatem postanowiliśmy ją zakończyć. Jak sprzedać walor poprzez platformę Plus500?

 1. W głównym oknie wybieramy ikonę “Otwarte pozycje” znajdującą się w lewym panelu strony.
 2. Załóżmy, że chcemy zamknąć naszą pozycję na srebrze. W tym celu odszukujemy na liście nasz instrument.

 3. Klikamy w przycisk “X Zamknij”. Po prawej stronie naszym oczom ukaże się nowe okno z opcjami sprzedaży instrumentu.
 4. Wybieramy ilość, jaką chcemy sprzedać, a następnie klikamy “Zamknij pozycję”.
 5. To już wszystko! Pozycja jest już zamknięta, aby sprawdzić jak sobie poradziliśmy, możemy w lewym panelu wybrać opcję “Pozycje zamknięte”, aby ujrzeć rezultat sprzedaży.

To wszystko! Handel na platformie Plus500 jest niezwykle prosty i intuicyjny. Dobrze zaprojektowana platforma pozwala na łatwe kupno i sprzedaż instrumentów. Nie pozostaje nic innego, jak samemu wypróbować brokera Plus500.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ PLAFTORMĘ PLUS500


Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here