Naga MarketsJak rynek akcji (S&P 500) radzi sobie po spadku podczas pierwszej sesji 2021 r.?Rynek akcji, a konkretnie indeks S&P 500 rozpoczął rok 2021 od wyznaczenia historycznych maksimów. Euforia nie trwała jednak zbyt długo, gdyż pośród rosnących infekcji COVID-19 i nowych odmian wirusa, budzących obawy inwestorów o perspektywy globalnego ożywienia gospodarczego, notowania na koniec sesji spadły o około 1,5%.

  • Indeks S&P 500 tracił 12 razy podczas pierwszej sesji roku
  • Pięciokrotnie osunięcie kończyło się spadkiem na koniec miesiąca, a także całego roku
  • Pierwsza sesja w styczniu niekoniecznie musi nadawać ton na resztę roku

Spadek indeksu S&P 500 z 4 stycznia 2021 r.

Jednakże, gwałtownej wyprzedaży na giełdzie nie należy traktować jako zapowiedzi tego, co czeka Wall Street po wspaniałym odbiciu w 2020 roku, jeśli oczywiście historia jest tu jakimkolwiek przewodnikiem.

Te artykuły również Cię zainteresują


True Games bije kolejne rekordyDane dla S&P 500 pokazują, że indeks podczas pierwszej sesji roku tracił 1% lub więcej 12 razy na przestrzeni ostatniego stulecia. Spośród tych 12 razy, miesiąc styczeń kończył się spadkami 5 razy, tak samo z resztą jak rok kalendarzowy.

Stratedzy ostrzegają jednak, by nie wczytywać się zbytnio w ruch notowań akcji na tak wczesnym etapie roku, szczególnie w przypadku, gdy wiele zależy od skutecznej reakcji na najgorszą pandemię stulecia.

– Pierwszy dzień niekoniecznie nadaje ton na resztę roku – napisała Lindsey Bell, główny strateg inwestycyjny w Ally Invest.

– Najlepszy rok S&P 500 w najnowszej historii – 1995 – rozpoczął się od niewielkiego spadku pierwszego dnia. Jest szansa 50/50, że rynek wzrośnie lub spadnie po spadku pierwszego dnia – dodała Bell.

Kontrakty terminowe na S&P 500 w dół o 10 pkt

Po stosunkowo silnym spadku z poniedziałku, który wymazał zyski z poprzednich kilku sesji, dziś notowania kontraktów terminowych E-mini na indeks S&P 500 dalej tracą.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Spadek jest na razie nieznaczny, indeks traci bowiem jedynie 10 pkt (-0,27%). Lokalne wsparcie wypada w okolicach dołka z 23 grudnia przy 3651. Po jego pokonaniu, notowania mogą zmierzać do kluczowej strefy obrony zlokalizowanej w pobliżu poziomu 3600 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here