Naga Markets

Monety prezentujące Bitcoina, Ethereum i LitecoinaJoseph Lubin, współzałożyciel Ethereum (ETH), w swoim ostatnim tweecie wszedł na temat dna na wykresie kryptowalut.


Według Josepha Lubina, dno na wykresie kryptowalut “charakteryzuje się ogromnym  strachem, niepewnością i wątpliwościami”. Podkreślił, że duże znaczenie w całym zjawisku mają media branżowe i komentatorzy z mediów społecznościowych.

Kontynuując wątek na Twitterze, założyciel firmy ConsenSys skupiającej się na rozwoju blockchaina Ethereum, zauważył, że przedsiębiorstwo “pozostaje zdrowe” i nadal prężnie działa. Stwierdził, że firma inwestuje teraz w różne projekty biorąc na siebie rolę swoistego inkubatora technologicznego rynku blockchain. Jego zdaniem najczęściej są to przedsięwzięcia, które “pozostają kluczowe dla naszego przyszłościowego biznesu”.

W tym samym wątku Lubin narzekał na “ogromną liczbę przypuszczeń i paranoję” w odniesieniu do “sytuacji, w których dziennikarze i blogerzy nie mają prawdziwych danych, rzeczywistego wglądu lub zrozumienia [sytuacji]”, a wypowiadają się na różne tematy.

Jak rozpoznać dno na kryptowalutach?

Lubin powtórzył też swój optymizm co do przyszłości ConsenSys i Ethereum, stwierdzając:

“Z mojej perspektywy przyszłość jawi się w świetlanych barwach.”

W minionym tygodniu w mediach pojawiły się jednak doniesienia sugerujące, że ConsenSys zwalnia sporą liczbę pracowników. Ponoć wartość likwidowanych posad wahała się pomiędzy 50 a 60 procent kadr firmy zatrudniającej aż 1 200 osób.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W obozie Ethereum widać też wyraźny podział w kwestii przyszłości rynku. We wrześniu Vitalik Buterin zwrócił uwagę, że nie ma szans, aby kryptowaluty i przestrzeń blockchain znów osiągnęły “1000-krotny wzrost”.

Bossa

Początkiem grudnia Lubin przedstawiał sytuację jeszcze inaczej:

„W Ethereum nie chodzi o cenę, adopcja silnei rośnie. Wierzę w technologię blockchain z powodu ludzi, którzy ją tworzą. Deweloperzy, inżynierowie oraz technicy. Eksperci od kontraktów, którzy audytują i zabezpieczają kod źródłowy. Designerzy, którym zależy na user experience oraz sprzedawcy pokazujący historię Web3 całemu światu”.

Pozytywem jest to, że ponoć tzw. wieloryby rynku inwestują w Ethereum. W 2019 r. ma dojść także do zmian w technologii projektu, które mogą znacznie poprawić jego działanie. Tego typu kroki są niezbędne, ponieważ ma rynku powstaje coraz więcej projektów m.in. poprawiających skalowalność blockchaina np. IOST.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułPoniedziałkowe kursy walut – funt, dolar, euro, franka, 24 grudnia
Następny artykułGPW: 45 spółek na liście alertów giełdowych
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

1 KOMENTARZ

  1. Jak rozpoznać DNO!!!hahaha. To już jest dno. Nie radzę nikomu inwestować w to coś. Każda krypto ma wahania względem btc. To nie praca zespołu na rzecz swojej krypto tylko Matrix w myśl zasady przykleilo się G….. do burty i mówi płyniemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here