Naga MarketsMonety prezentujące Bitcoina, Ethereum i LitecoinaJoseph Lubin, współzałożyciel Ethereum (ETH), w swoim ostatnim tweecie wszedł na temat dna na wykresie kryptowalut.


Według Josepha Lubina, dno na wykresie kryptowalut “charakteryzuje się ogromnym  strachem, niepewnością i wątpliwościami”. Podkreślił, że duże znaczenie w całym zjawisku mają media branżowe i komentatorzy z mediów społecznościowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kontynuując wątek na Twitterze, założyciel firmy ConsenSys skupiającej się na rozwoju blockchaina Ethereum, zauważył, że przedsiębiorstwo “pozostaje zdrowe” i nadal prężnie działa. Stwierdził, że firma inwestuje teraz w różne projekty biorąc na siebie rolę swoistego inkubatora technologicznego rynku blockchain. Jego zdaniem najczęściej są to przedsięwzięcia, które “pozostają kluczowe dla naszego przyszłościowego biznesu”.

W tym samym wątku Lubin narzekał na “ogromną liczbę przypuszczeń i paranoję” w odniesieniu do “sytuacji, w których dziennikarze i blogerzy nie mają prawdziwych danych, rzeczywistego wglądu lub zrozumienia [sytuacji]”, a wypowiadają się na różne tematy.

Przyszłość w jasnych barwach

Lubin powtórzył też swój optymizm co do przyszłości ConsenSys i Ethereum, stwierdzając:

“Z mojej perspektywy przyszłość jawi się w świetlanych barwach.”

W minionym tygodniu w mediach pojawiły się jednak doniesienia sugerujące, że ConsenSys zwalnia sporą liczbę pracowników. Ponoć wartość likwidowanych posad wahała się pomiędzy 50 a 60 procent kadr firmy zatrudniającej aż 1 200 osób.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W obozie Ethereum widać też wyraźny podział w kwestii przyszłości rynku. We wrześniu Vitalik Buterin zwrócił uwagę, że nie ma szans, aby kryptowaluty i przestrzeń blockchain znów osiągnęły “1000-krotny wzrost”.

Początkiem grudnia Lubin przedstawiał sytuację jeszcze inaczej:

„W Ethereum nie chodzi o cenę, adopcja silnei rośnie. Wierzę w technologię blockchain z powodu ludzi, którzy ją tworzą. Deweloperzy, inżynierowie oraz technicy. Eksperci od kontraktów, którzy audytują i zabezpieczają kod źródłowy. Designerzy, którym zależy na user experience oraz sprzedawcy pokazujący historię Web3 całemu światu”.

Pozytywem jest to, że ponoć tzw. wieloryby rynku inwestują w Ethereum. W 2019 r. ma dojść także do zmian w technologii projektu, które mogą znacznie poprawić jego działanie. Tego typu kroki są niezbędne, ponieważ ma rynku powstaje coraz więcej projektów m.in. poprawiających skalowalność blockchaina np. IOST.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Jak rozpoznać DNO!!!hahaha. To już jest dno. Nie radzę nikomu inwestować w to coś. Każda krypto ma wahania względem btc. To nie praca zespołu na rzecz swojej krypto tylko Matrix w myśl zasady przykleilo się G….. do burty i mówi płyniemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here