Naga MarketsDalsze obostrzenia i lockdowny będą kierować kapitały w stronę tzw. bezpiecznych przystani, w tym dolara amerykańskiego. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Jak rozegrać wybory w Stanach Zjednoczonych 3 listopada?
  • Wizja kolejnego lockdownu unosi się nad Europą
  • W przypadku wygranej Bidena dojdzie do przyspieszenia prac nad pakietem fiskalnym i drastycznej podwyżki podatków

Przecena na Wall Street tylko nieznacznie wsparła dolara

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła mocniejszą przecenę indeksów, chociaż ta została pod koniec częściowo wymazana. Wtorkowy handel futures nie przynosi na razie większych zmian. Tymczasem w temacie czwartego pakietu fiskalnego nadal wiele się nie zmieniło – politycy mówią o postępach w rozmowach, ale to wszystko jest markowane i nie ma wielu szans na zmianę przed wyborami.

Wczoraj źródła zbliżone do Joe Bidena podały, że w przypadku jego wygranej, jedną z pierwszych decyzji będzie radykalne przyspieszenie prac nad pakietem fiskalnym (w wersji proponowanej przez Demokratów), ale i też realizacja pozostałych punktów programu – podwyżki podatków, oraz wdrożenia szerokiego pakietu infrastrukturalnego – oznajmił ekspert BOŚ.

Przecena na Wall Street tylko nieznacznie wsparła dolara. Można odnieść wrażenie, że na rynku FX inwestorzy za bardzo nie wiedzą, czy mają dyskontować wygraną Joe Bidena i Demokratów w wyborach 3 listopada (negatywne dla dolara), czy też rozgrywać wątek pandemiczny – dalsze obostrzenia i lockdowny będą kierować kapitały w stronę tzw. bezpiecznych przystani, w tym USD.

W temacie lockdownu, to takowy od najbliższego piątku zostanie wprowadzony w trzech największych francuskich miastach – Paryżu, Lyonie i Marsylii – chociaż liczba zakażeń wczoraj była niższa w porównaniu z rekordowym weekendem, gdzie mieliśmy ich ponad 50 tys. W Unii Europejskiej sytuacja w temacie COVID pozostanie napięta i to będzie ważyć na europejskich aktywach – dodał.

We wtorek najlepiej zachowują się waluty Antypodów i dolar kanadyjski, chociaż zmiany nie są duże (0,15 proc. względem dolara). Dolara nowozelandzkiego wsparły dane nt. bilansu handlowego za wrzesień, które były zgodne z oczekiwaniami. Z kolei słowa zastępcy szefa RBA (Debelle) o możliwym dobrym odczycie PKB za III kwartał, oraz brak jednoznacznej odpowiedzi, czy w przyszłym tygodniu dojdzie do poluzowania polityki, wsparły dolara australijskiego.

We wpisie wczoraj po południu zwracałem uwagę na to, że kluczowe w ostatnich dniach na parze EUR/USD było ponowne zejście poniżej 1,1830. To nasila presję na złamanie strefy wsparcia przy 1,1780-1,1800 i zejście niżej w stronę dolnego ograniczenia kanału wzrostowego – obecnie 1,1740. Nie można też wykluczyć, że będą podejmowane próby jego wybicia dołem – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here