Naga Markets"Jak rozegrać obecną słabość USD?"

09.10.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
Póki co dolar pozostaje pod presją sprzedażową, ponieważ wciąż brak jasnych oznak zbliżającego się politycznego porozumienia, które zakończyłoby “zamknięcie rządu” w USA.

"Jak rozegrać obecną słabość USD?"

Ekonomiści Morgan Stanley szacują, że “zamknięcie” będzie kosztowało kwartalny wzrost gospodarczy 15 bp tygodniowo – tylko jeśli chodzi o bezpośrednie skutki. Rzeczywisty wpływ tych wydarzeń może być jeszcze większy i zależeć będzie od tego, w jaki sposób firmy i gospodarstwa domowe zareagują. “Jasnym jest, że USD pozostanie słaby tak długo, jak długo kryzys fiskalny będzie się ciągnąć. Co więcej, im dłużej zajmie osiągnięcie politycznego porozumienia, tym większe będą średnioterminowe konsekwencje dla dolara.” – argumentuje MS i dodaje – “Utrzymujemy nasze shorty na dolarze wobec koszyka walut skandynawskich. Anulujemy także naszą rekomendację dotyczącą sprzedawania AUD/USD. Zamiast tego sugerujemy kupowanie AUD przeciw GBP oraz USD”.

Dalej MS uzasadnia rekomendację za kupowaniem AUD: “Uważamy, że strumień nadmiernej płynności USD wyleje się z EM w związku z lokalnymi fundamentami o będzie szukać alternatywnych dróg pchając waluty EM wyżej. Chcielibyśmy także wyrazić nasz pogląd na temat kupowania AUD, jako że naszym zdaniem RBA przyjął mniej gołębii ton niż się spodziewano i nie wyrażał zaniepokojenia siłą waluty już tak mocno. W rzeczywistości ceny towarów (denominowanych w USD) wzrosły wraz z kontynuacją QE przez Fed, co przyniosło wsparcie walucie AUD. Jednak jesteśmy ostrożni jeśli chodzi o średni i długi termin dla AUD, ponieważ będzie on wrażliwy na rozwój sytuacji w Chinach.”

Twitter donosi dzisiaj: Charles Evans – członek FOMC – przyznał, iż obecna sytuacja w US wraz z wysoką stopą bezrobocia oraz niską inflacją, wołają o kontynuowanie QE.

Reuters natomiast podaje, że popyt na dolara na europejskim rynku bankowym jest niski i banki ogółem zdają się nie mieć problemów z płynnością. Wprawdzie premie za dostawę dolarów na rynkach przyszłych wzrosły, to jednak popyt jest niewielki.

"Jak rozegrać obecną słabość USD?"
Dzienny indeks dolara.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here