Naga MarketsPaździernikowe posiedzenie ECB nie przyniosło zmian w polityce monetarnej banku, Mario Draghi zapewnił jednak maksymalnie najwyższy poziom gołębiej retoryki, co przełożyło się na silne osunięcia wspólnej waluty.


„Prezes Europejskiego Banku Centralnego stwierdził, że poziom dostosowania polityki musi być ponownie zbadany w grudniu oraz, że wszystkie instrumenty dostępne w ramach mandatu banku są brane pod uwagę – również dalsze cięcia stopy depozytowej” – komentuje BNP Paribas.

W efekcie inwestorzy nie zadają sobie teraz pytania „kiedy” ECB ponownie poluzuje swoją politykę monetarną, tylko „jak” do tego podejdzie.

Krótkie pozycje na EUR/USD oraz EUR/GBP – sprawdź spready!

„Zgodnie z analizą pozycjonowania według modelu BNPP, EUR w ostatnim kwartale prezentowałO najbardziej byczą tendencję od 2013 roku. Po posiedzeniu ECB sytuacja zaczyna się jednak odwracać w związku z czym inwestorzy powinni wyprzedawać praktycznie każdy rajd euro” – radzi BNP Paribas.

BNP Paribas przed rozpoczęciem posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego posiadał dwie krótkie pozycje na parach z EUR (vs USD oraz GBP). Obecne pozycjonowanie rynkowe zdaniem analityków banku powinno silnie wspierać odbudowę krótkich pozycji.

W związku z tym BNPP utrzymuje swoją krótką pozycję na EUR/USD od 1.1450 celując w 1.09 oraz krótką pozycję na EUR/GBP od 0.7395 celując w 0.70. Zmianie uległy jednak dotychczasowe poziomy SL i zostały przesunięte kolejno na 1.1360 oraz 0.7325.

EURUSDDaily 23.10

EURGBPDaily 23.10Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here