Naga MarketsOczekiwania wobec nonfarm payrolls są wysokie, ponieważ rynek przewiduje wzrost wskaźnika we wrześniu o 180 tys. Oznacza to, że jest niewiele szans aby raport pozytywnie zaskoczył, a jednocześnie istnieje zwiększony potencjał do rozczarowań.


Bez względu na NFP, długoterminowy trend dolar z pewnością jest wzrostowy. Fed już trzykrotnie podwyższył stopy procentowe w tym roku, a niedawne komentarze szefa Rezerwy Jerome Powella wskazują, że na tym nie poprzestaną. Powell stwierdził, żeostatnie działania Fed traktowane były jako środek bezpieczeństwa w celu wsparcia przyszłych słabości w gospodarce. Wielokrotnie mówił także, że gospodarka amerykańska jest zdrowa.

Amerykańskie jobless claims spadły do najniższego poziomu od 1969 roku, a sektor prywatny zyskał najwięcej pracowników w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy – wynika z danych instytutu badawczego ADP.

Przy wszystkich tych pozytywnych wynikach gospodarczych na początku tygodnia, nawet jeśli NFP spełni oczekiwania to jest to już prawdopodobnie wycenione w dolarze. Jest to widoczne dzięki ostatnim wzrostowm wyceny amerykańskiej waluty o 1,7 procent. Po otwarciu o 0,32 procent wyżej w czwartek, dolar zakończył dzień lekkim niepowodzeniem. Stało się to na przełomie dwóch kluczowych poziomów technicznych. Pierwszym z nich był szczyt z 4 września na poziomie 95,75. Drugi poziom techniczny był linią trendu wzrostowego aktywną od 14 maja, którą cena ponownie przetestowała w środę, po naruszeniu jej integralności 1,35 procentową penetracją w dniu 12 września. Być może traderzy mają wrażenie, że dolar zyskuje zbyt szybko.

Dolar od poniedziałku porusza się w kanale wzrostowym. Formacja ta pokazuje, że kupujący pokonują siły podaży. Za każdym razem, gdy sprzedający obniżają cenę, kupujący ją łapią i przesuwają jeszcze wyżej. Ten wzór jest już w swoim czwartym cyklu. Jeśli kupujący zdołają podnieść ceny powyżej wczorajszego szczytu na 96,12, rozpocznie się piąty cykl.

Jednak RSI, która mierzy dynamikę ceny, zapewnia ujemną dywergencję. Momentum było silniejsze w przypadku sprzedaży niż wkupna. Ponieważ ruch jest tak silny, jak jego dynamika, może to oznaczać, że obecny kanał cenowy wkrótce dobiegnie końca.

Naturalnie, gdyby NFP dostarczyłoby niespodziankę, powiedzmy, odczyt wyższy niż psychologiczny poziom 200 tys., dolar prawdopodobnie będzie dalej nabierał na wartości. W takim przypadku test nastąpi na poprzednim szczycie od któregocena się odbije gdy kupujący będą stanowić większość lub zatrzyma się jeśli do głosu dojdą sprzedający.

Strategia – krótkie pozycje

Konserwatywni traderzy powinni poczekać na wyłamanie dołem kanału wzrostowego zanim wejdą w pozycję.

Umiarkowani traderzy mogą polegać na wczorajszej formacji Gwiazdy Porannej, potwierdzonej o 7:00 czasu polskiego i wejśćw pozycję natym poziomie z bliskim stop lossem powyżej 96,00

Agresywni traderzy mogą sprzedawać już teraz i czekać na to co może nastąpić po publikacji NFP, ze zleceniami stop-loss powyżej 96,00

Przykład

  • Wejście: 95.85
  • Stop-loss: 96.00
  • Ryzyko: 15 pips
  • Poziom docelowy: 95.00, okrągły, psychologiczny poziom
  • Zysk: 85 pips
  • Stosunek ryzyka do zysku: 1:6

Autorem artykułu jest Pinchas Cohen. Przeczytaj najnowsze teksty Pinchasa lub sprawdź analizy innych autorów na Investing.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here