Naga MarketsJak przygotować się do zaciągnięcia kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy to jedna z najbezpieczniejszych form pozyskania dodatkowych środków finansowych. Rozwiązanie to jest nie tylko stosunkowo atrakcyjne finansowo, lecz także coraz prostsze od strony formalnej.Kredyt gotówkowy – jakie ma zalety?

Kredyt gotówkowy ranking z atrakcyjnym oprocentowaniem jest stosunkowo łatwo dostępny i pomocny w znalezieniu naprawdę dobrej oferty. Wzięcie kredytu gotówkowego jest obecnie znacznie prostsze niż jeszcze kilka lat temu. Przede wszystkim istnieje dzisiaj kredyt gotówkowy online, który można zaciągnąć właściwie bez ruszania się z domu. Możesz sprawdzić rankingi kredytów w sieci, wypełnić online wniosek o przyznanie pomocy, a następnie przeprowadzić całą procedurę weryfikacyjną. W końcu coraz więcej banków udostępnia opcję zdalnego podpisania wszystkich umów. Nawet w tym celu nie musisz więc już udawać się do oddziału. Co ważne, wszelkiego rodzaju formularze i wnioski potrzebne do kredytu gotówkowego są znacznie prostsze i łatwiejsze w wypełnieniu.

Dostać kredyt gotówkowy także nie jest aż tak trudno. Oczywiście wiele tutaj zależy od kwoty, jaka cię interesuje oraz od zdolności kredytowej, natomiast przy stałym źródle dochodu nie jest to aż tak problematyczne.

Dla wielu osób bardzo ważne jest, że przy zaciąganiu kredytu gotówkowego nie muszą wskazywać, na co dokładnie przeznaczone zostaną środki. Kredyt hipoteczny czy na samochód wymaga znacznie większej precyzji i dokładności w określaniu dokładnego zapotrzebowania na finanse związane z konkretnym celem. Kredyty gotówkowe są pod tym względem znacznie bardziej elastyczne.

Wniosek o kredyt gotówkowy – co jest istotne?

Tani kredyt gotówkowy wymaga złożenia odpowiedniego wniosku. Tutaj trzeba się liczyć z różnymi wymaganiami. Każdy z banków ma swoje i trzeba je zaakceptować. Ponownie wiele będzie zależało od tego o udzielenie kredytu na jaką kwotę chodzi. Jeśli jest to kilka, kilkanaście tysięcy złotych wnioski są zazwyczaj bardzo proste, a weryfikacja danych odbywa się na podstawie informacji zawartych w BIK. Zupełnie inaczej jest w przypadku dużych kredytów na kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych. W takim przypadku musisz liczyć się z tym, że bank będzie jednak wymagał szczegółowej dokumentacji, np. dotyczącej twoich przychodów. Więcej dowiedz się np. na Direct Money.

Co ma wpływ na zdolność kredytową?

Każdy chciałby dostać najtańszy kredyt gotówkowy, trzeba jednak pamiętać, że ogromny wpływ nie tylko na pozytywną decyzję kredytową, ale i ostateczne warunki kredytu ma twoja zdolność kredytowa. Warto o nią zadbać. Możesz to zrobić, ponieważ wpływa na nią m.in.:

  • wysokość innych zadłużeń,
  • regularność spłaty innych zobowiązań, brak tych przeterminowanych,
  • wysokość wynagrodzenia,
  • forma uzyskiwania dochodów (umowa o pracę, zlecenie, własna działalność gospodarcza; dochody stałe/sezonowe),
  • liczba osób na utrzymaniu,
  • dochód na osobę w rodzinie,
  • koszty stałe.

Oczywiście w ogromnej mierze liczy się ocena w Biurze Informacji Kredytowej. Na nią masz naprawdę wpływ. O ile sposób pracy, typ umowy czy wysokość wynagrodzenia zmienić nie tak łatwo, o tyle spłata przeterminowanych zobowiązań, ewentualne nadpłacenie innego kredytu (np. hipotecznego) jest w twoim zasięgu.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – dlaczego jest taka ważna?

Porównywarki kredytów gotówkowych nie bez przyczyny bazują przede wszystkim na RRSO. Prezentuje ona bowiem całkowity koszt kredytu, a więc uwzględnia wszystkie koszty, jakie w trakcie trwania umowy będą z niego wynikać. W rankingu kredytów gotówkowych jest podobnie. Nie bazuje się już dzisiaj na oprocentowaniu, bo stanowi ono tylko jedną ze składowych kredytu. Banki zaś potrafią obniżyć oprocentowanie kredytu gotówkowego, ale tę stratę zrównoważyć sobie w innych kosztach. Dlatego tak ważne jest, aby bazować na RRSO a nie tylko samym oprocentowaniu.

Artykuł partneraJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here