Naga MarketsKinguin Krown, którego pierwsza runda ICO zakończyła się 22 czerwca, jest tokenem użytkowym (utility token) ułatwiającym handel w ramach ekosystemu gier wideo. Krowny funkcjonują w standardzie ERC-23, wykorzystującym sieć Ethereum blockchain w charakterze rejestru (lub systemu księgowości), jako że jest ona zabezpieczona przed atakami, oszustwami czy zmiennością danych.


Kinguin wykorzystuje blockchain Ethereum do przechowywania czterech kluczowych informacji: user hasha (identyfikatora użytkownika), tx hasha (identyfikatora transakcji), kwoty oraz czasu. Ponadto Kinguin stosuje smart contracts w celu przyjmowania, przechowywania i wysyłania Krownów (z user hashem, tx hashem i znacznikiem czasu) według niezmiennych algorytmicznych instrukcji – tłumaczy Viktor Romaniuk. 

Zdaniem CEO, ICO Kinguin nie jest tradycyjną inicjatywą fundraisingową i w związku z tym jest podzielone na etapy. Do sprzedaży trafi łącznie 30 mln tokenów KRS. W ramach pre-ICO sprzedanych zostało 4,8 mln Krownów z dwudziestoprocentową premią. ICO to 6 mln sprzedanych Krownów w cenie 1,66 $ (1,36 €). Wkrótce odbędzie się 39 rund, podczas których gracze będą mogli nabyć walutę bez minimalnego limitu zakupu. Zaczną się one jesienią 2018 r. a każda z nich potrwa tydzień. Łącznie w ramach rund publicznych ICO Kinguin sprzedanych zostanie 30 mln KRS. Wszystkie rundy będą przebiegać w ścisłej zgodzie z polityką KYC (Know Your Customer – Poznaj swojego klienta) oraz AML (Anti-Money Laundering – Przeciwdziałanie praniu pieniędzy).

Celem ICO Kinguin Krowns jest zbudowanie eksosystemu skupionego wokół graczy, opartego na zdecentralizowanym i niezawodnym rynku, którego uczestnicy dzięki technologii nie muszą ufać innej organizacji czy osobie, że ta zachowa się honorowo. Połączenie blockchaina i smart contracts gwarantuje, że handel odbywa się w sposób uczciwy i sprawiedliwy – przekonuje w rozmowie z Comparic Viktor Romaniuk.

Ostateczne terminy przyszłych rund publicznych zostaną opublikowane z wyprzedzeniem na oficjalnej stronie Kinguin i poprzez pozostałe, oficjalne kanały komunikacji (takie jak Telegram).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here