Naga MarketsBudowa hali magazynowej składa się z kilku zasadniczych etapów, o których warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o inwestycji. W naszym artykule dowiesz się, jak powstaje hala krok po kroku i na co warto zwrócić uwagę zdaniem specjalistów.

Budowa hali magazynowej

Artykuł ten powstał dzięki konsultacji z firmą Commercecon, która zajmuje się kompleksową budową hal stalowych. W swoim portfolio ma przeróżne realizacje na terenie całej Polski. Jeśli planujesz budowę hali magazynowej, zalecamy konsultację właśnie z tymi specjalistami.

1. Niezbędna dokumentacja i projekt

Pierwszym krokiem do budowy hali magazynowej jest przygotowanie niezbędnej dokumentacji. To m.in. ona wpłynie na późniejszy projekt. Należy dokładnie określić rozmiar hali i jej przeznaczenie. Trzeba też wziąć pod uwagę składowane w niej materiały oraz maszyny, które będą się po niej poruszać. Niezbędna jest też konsultacja w sprawie zagospodarowania przestrzennego oraz dokładne zbadanie gruntu.

Po dopilnowaniu podstawowej dokumentacji należy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. On również powinien zawierać kilka załączników. Bez pozwolenia prace budowlane nie mogą się rozpocząć.

2. Prefabrykaty

Jeżeli decydujesz się na postawienie hali magazynowej z wykorzystaniem technologii modułowej, drugim krokiem jest przygotowanie prefabrykatów. To one tworzą konstrukcję całego budynku. Czas trwania tego procesu zależy głównie od wielkości hali. Jeżeli kupujesz halę z drugiej ręki, przygotowanie modułów nie jest koniecznością.

3. Montaż

Zasadnicza budowa zaczyna się od przygotowania gruntu i wylania fundamentów. Następnie umieszcza się w nich belki podwalinowe i zaczyna montaż hali. Wszystkie moduły łączone są za pomocą śrub (ramy, słupy, obudowa). Etap ten powinien przebiegać jak najdokładniej, ponieważ wszelkie niedoróbki doprowadzą do przedwczesnej eksploatacji i awarii. Mogą być one kosztowne w naprawie.

4. Prace wykończeniowe

Pamiętaj o tym, aby w harmonogramie uwzględnić również czas na prace wykończeniowe. To one zajmują długie tygodnie, chociaż proste konstrukcje ze stali można postawić już w niecały miesiąc. Wykończeniówka obejmuje m.in. wylanie betonu, wygładzenie posadzki, montaż instalacji wewnętrznych i zewnętrznych. W zależności od projektu do tego etapu można też zaliczyć takie prace jak: zagospodarowanie przestrzeni wokół hali, montaż doków, wydzielenie przestrzeni biurowej. O dokładnym przebiegu prac wykończeniowych powinien informować wykonawca. Zwróć jednak uwagę na to, aby była to ta sama firma, która zajmowała się budową.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here