Naga MarketsJak posiedzenia banków centralnych w tym tygodniu wpłyną na Forex. ING przedstawia scenariuszeFrancesco Pesole, ekonomista ING analizuje potencjalny wpływ posiedzeń kluczowych banków centralnych w tym tygodniu. Uważa on, że Fed będzie zwlekać z ogłoszeniem taperingu, co powstrzyma dolara. Z kolei Bank Anglii, Bank Japonii i Szwajcarski Bank Narodowy prawdopodobnie nie zaskoczą rynków.

Oczekiwania ING wobec wrześniowych posiedzień banków centralnych

Rezerwa Federalna (Fed)

Najważniejszy w tym zestawieniu i jednocześnie najważniejszy dla rynku walutowego bank centralny, to bez wątpienia Rezerwa Federalna (Fed). ING oczekuje, że decydenci tego banku wstrzymają się z ogłoszeniem taperingu i utrzymają bez zmian stopy procentowe.Może się jednak okazać, iż pojawią się sygnały dostosowania programu luzowania ilościowego na kolejnym spotkaniu. Pesole uważa, że mediana kropek nadal będzie wskazywać na pierwszą podwyżkę stóp procentowych w 2023 r.

Prognozowany zakres notowań EUR/USD na kolejny tydzień plasuje się między 1,1620 a 1,1800. Posiedzenie Fed prawdopodobnie nieco gołębio zaskoczy rynki w stosunku do obecnych oczekiwań.

Bank Anglii (BoE)

Według ING, decydenci Banku Anglii zagłosują w stosunku 8:1 za pozostawieniem programu luzowania ilościowego (QE) bez zmian. Może się pojawić sygnalizowanie intencji nieznacznego zaostrzania polityki, ale na ruch w tym kierunku jeszcze za wcześnie.

Kurs euro wobec funta ma się poruszać w przyszłym tygodniu w zakresie 0,8540 – 0,8630.

Bank Japonii (BoJ)

Mało prawdopodobne, by Bank Japonii przedstawił coś więcej niż to, co widzieliśmy w instrukcjach wyprzedzających. Luzowanie ilościowe nie ulegnie zmianie, uważa ING.

Ekonomiści nie spodziewają się niespodzianki ze strony BoJ. Notowania USD/JPY będą poruszać się między 109,00 a 110,10, uważa ING.

invest
Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Szwajcarski Bank Narodowy (SNB)

Podobnie jak dwa poprzednie banki, tak i SNB nie wprowadzi żadnych zmian w polityce pieniężnej, uważa ING. Najprawdopodobniej decydenci powtórzą komunikaty, które już znamy.

Prognoza dla EUR/CHF na przyszły tydzień wskazuje na zakres między 1,0838 – 1,0936.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here