Naga MarketsMarek Zmysłowski
Marek Zmysłowski był gościem Comparic24.tv

“Goniąc czarne jednorożce” budzi skrajne reakcje – tak na podstawie relacji czytelników stwierdza autor książki – młody biznesmen Marek Zmysłowski, który przez wydawcę tytułu nazwany został “polskim Wilkiem z Wall Street”. Szczegóły dotyczące autobiografii zdradza podczas rozmowy z Różą Dziedzic na antenie Comparic24.tv .


Samozwańczy polski Wilk z Wall Street i afrykański terrorysta w jednym?

“Milioner, celebryta, partner wicemiss świata, self-made-businessman Marek Zmysłowski zbudował „Amazon Afryki” i stał się jedną z najbardziej znanych postaci afrykańskiej branży IT. Pewnego dnia okazało się jednak, że jest też poszukiwanym przez Interpol międzynarodowym zbiegiem” – promuje książkę Zmysłowskiego wydawca.

Sam siebie opisuje jako osobę, która dorobiła się szybkich pieniędzyw jednej z pierwszych w Polsce firm pośrednictwa finansowego, po czym zbankrutowała i stała za barem w ekskluzywnym nocnym klubie. Następnie budując pierwszą ogólnopolską sieć usług pogrzebowych, zadarł z mafią stojącą za Aferą Łowców Skór. Do Afryki wysłał go największy internetowy fundusz inwestycyjny na świecie, właściciel Zalando i Groupona.

W swojej autobiografii Zmysłowski z dystansem i humorem pokazuje, jak wygląda robienie biznesów, czasem niebezpiecznych, „od kuchni” oraz z reporterskim biglem kreśli barwny obraz ukochanego kontynentu, jakim stała się dla niego Afryka. Jako, że książka zbiera w Internecie raczej pozytywne recenzje, jej autor został zaproszony do studia Comparic24.tv, aby przybliżyć swoją sylwetkę oraz opisywaną w książce historię.

Celebryta z telewizji śniadaniowych, uznany jednak za jedną z najważniejszych osób w branży IT

Marek Zmysłowski z jednej strony bryluje w telewizjach śniadaniowych, gdzie mogłoby się wydawać, że tworzy wokół siebie jedynie złudną otoczkę sukcesu, z drugiej przez News Africa Magazin został okrzyknięty jedną z 10 najważniejszych osób dla branży IT Czarnego Lądu..

Zmysłowski był współzałożycielem Jovago.com, spółki przejętej następnie przez Jumia.com, stając się jednym z pierwszych jednorożców na rynku afrykańskim z wyceną powyżej jednego miliarda dolarów. Projekt zatrudnia ponad 3 tysiące osób w ponad 20 krajach Afryki. Z kolei osobny projekt HotelOga, który zmienił nazwę na HotelOnline został największym dostawcą oprogramowania dla hotelarzy z zachodniej części kontynentu.

Jego zeszłoroczny występ podczas TEDxKoszalin na YouTube obejrzało już ponad 1 mln osób. W materiale porusza mity dotyczące Afryki, z którymi stara się korzystnie walczyć i twierdzi, że jest to idealne miejsce do rozwijania nowych biznesów, szczególnie technologicznych:

W swojej książce Afrykę nazywa „jednym wielkim startupem”. Czy Waszym zdaniem zasługuje jednak na tytuł „polskiego Wilka z Wall Street”?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here