Naga MarketsJak otworzyć lokatę bez wychodzenia z domuLokata, mimo niskiego oprocentowania, to nadal jeden z najbardziej popularnych produktów pozwalających na pomnażanie oszczędności. Na jej korzyść przemawia wiele argumentów. Załóż ją bez wychodzenia z domu – dowiedz się, w jaki sposób.

Polacy nie rezygnują z lokat bankowych, ponieważ jest to jeden z bezpiecznych sposobów na pomnażanie zgromadzonych środków. Pewność zysków i zachowanie kapitału – oto, co przemawia na korzyść tego produktu bankowego. Nie ma przy tym znaczenia czy interesuje Cię lokata trzymiesięczna czy lokata długoterminowa – wszystkie możesz założyć online.

Wniosek o otwarcie lokaty – krok po kroku

Banki wychodzą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich klientów, dlatego uruchamiają usługi online. Dzięki temu bez konieczności wychodzenia z domu można założyć nie tylko konto osobiste, ale również otworzyć lokatę.

Krok 1. Wypełnij wniosek

Zacznij od wypełnienia wniosku, który znajdziesz na stronie internetowej wybranego banku – w zakładce dotyczącej konkretnego produktu. Podajesz m.in. takie dane jak:

  • dane osobowe
  • dane z dokumentu tożsamości
  • dane kontaktowe
  • adres.

W kolejnej części trzeba uzupełnić dane związane z lokatą, np. kwotę depozytu, okres trwania umowy. Następnie należy wyrazić zgodę i podpisać obowiązujące oświadczenia.

Krok 2. Oczekuj na kontakt z bankiem

Na podany adres mailowy otrzymasz informację o dalszym postępowaniu. W większości przypadków przedstawiciel banku kontaktuje się z wnioskodawcą w celu potwierdzenia założenia lokaty.

Krok 3. Wpłać depozyt

Na podany adres e-mail otrzymasz dalszą instrukcję, tj. informacje dotyczące numeru rachunku bankowego, na który trzeba dokonać wpłaty depozytu. Zwykle musi to być konto osobiste, które założone jest na dane wnioskodawcy.

To w zasadzie koniec formalności związanych z otwieraniem lokaty online.

Jak wybrać korzystną lokatę?

Sama możliwość założenia lokaty bez wychodzenia z domu wcale nie jest argumentem przemawiającym za wyborem dowolnego produktu. Warto zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii, od których zależy przewaga jednego rozwiązania nad pozostałymi.

  • Oprocentowanie

Oprocentowanie to ten czynnik, który decyduje o wysokości możliwych do wypracowania zysków. Zwykle jest tak, że im wyższa kwota depozytu i dłuższy okres umowy, tym oprocentowanie wyższe. Przykładem może być Lokata Standard z oferty Toyota Banku. Lokata trzymiesięczna na kwotę 5000 zł to oprocentowanie wynoszące 0,80% – aż o połowę więcej w porównaniu z lokatą miesięczną.

  • Minimalna kwota depozytu

Warto sprawdzić, ile minimalnie musisz wpłacić, aby uruchomić lokatę. Zwykle kwota ta wynosi 2000 zł, ale możesz trafić także na wymóg wyższych kwot, np. 5000 zł.

  • Czas trwania umowy

Lokata miesięczna, lokata trzymiesięczna, a może lokata 12-miesięczna? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – wszystko zależy od sytuacji materialnej oraz potrzeb. Jeśli podejrzewasz, że niebawem będziesz potrzebować tych środków, załóż lokatę krótkoterminową. Jeżeli natomiast nie zamierzasz korzystać z pieniędzy w perspektywie długofalowej, wybierz lokatę długoterminową.

Lokata to dobry sposób oszczędzania – daje gwarancję zysków i bezpieczeństwo kapitału. Jeśli więc tylko posiadasz depozyt w wymaganej wysokości, uruchom lokatę bez konieczności wychodzenia z domu.

Artykuł PartneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here