Naga MarketsZakupy przez Internet to nie tylko ułatwienie, ale i spora oszczędność. Nie tracimy czasu i pieniędzy na dojazd, nie stoimy w kolejkach, a także nie korzystamy z pobliskich lokali gastronomicznych, które kuszą aromatem doskonałej kawy lub smakowitych dań. Nie mniej jednak kupując online również można wpaść w kilka zakupowych pułapek, które generują niepotrzebne koszty. Jak oszczędzać kupując w sieci? Sprawdź 4 pomocne tricki.

Przygotuj listę zakupów

Najczęstszym powodem nadprogramowych wydatków podczas zakupów w sieci jest kupno dodatkowych produktów, które wpadną nam w oko podczas przeglądania asortymentu. Proponowane zestawy, dodatkowe akcesoria, inne rzeczy z interesującej nas serii, przeglądanie z ciekawości nowości na stronie internetowej sklepu to tylko kilka z najczęstszych przyczyn przekroczenia planowanego budżetu. Jeśli też masz z tym problem i pomimo założenia, że wchodzisz po jedną rzecz wychodzisz z kilkoma produktami, rozwiązaniem będzie dla ciebie lista zakupowa.

Jednak tym, co stanowi klucz do sukcesu, jest podzielenie listy na dwie części – to co potrzebujesz kupić oraz to, o czym marzysz. Lista rzeczy potrzebnych ma oczywiście priorytet i szukasz produktów, które się na niej znajdują. Jeśli jednak coś dodatkowego wpadnie ci w oko – sprawdzasz czy jest na twojej liście marzeń. Jeśli tak, rozważ zakup. Jeśli nie, omiń produkt bez wyrzutów sumienia. W końcu lepiej otaczać się rzeczami, które są dla nas wyjątkowe, niż przypadkowymi sztukami znalezionymi na promocji.

Zakładaj karty lojalnościowe

Choć posiadanie portfela wypchanego kartami każdego sklepu nie należy do przyjemnych, warto posiadać członkostwo w klubie stałego klienta. Czasem uprawnia ono do darmowej dostawy, czasem otrzymasz urodzinowy bon na zakupy lub promocyjny rabat, a kiedy indziej szybciej niż inni dostaniesz dostęp do wyprzedaży, zanim pozostali klienci wykupią produkt, na którym ci zależy. Dodatkowo posiadanie kart członkowskich nie oznacza konieczności noszenia ich fizycznych wersji przy sobie. Wiele sklepów w swoich aplikacjach posiada funkcję elektronicznej karty klienta. Istnieją również pomocne aplikacje, które grupują każdy rodzaj karty klienta, jak sobie zażyczysz – wystarczy zdjęcie kodu kreskowego i gotowe!

Poluj na wyprzedaże

Królestwo oszczędności, ale i nieplanowanych wydatków podczas zakupów w sieci. Mądre przygotowanie do wyprzedaży z listą i określonym budżetem pomoże ci jednak wykorzystać obniżkę cen, nie dając złapać się w sidła marketingowych sztuczek marek sprzedażowych. Pamiętaj, że system wyprzedaży zwykle działa tak, że wraz z czasem ceny maleją, ale maleje również dostępność produktów. Oczywiście najpopularniejsze rzeczy znikają błyskawicznie, a limitowane kolekcje rzadko wliczają się w obniżkę cen. Największe wyprzedaże w większości marek to letnia w okolicach sierpnia i zimowa po świętach.

Korzystaj z kodów rabatowych

Jednym z najłatwiejszych sposobów na oszczędzanie kupując online jest korzystanie z darmowych kodów rabatowych. To rozwiązanie jest proste, szybkie i nie wymaga przeglądania dziesiątek witryn internetowych w poszukiwaniu wyprzedaży lub promocji na poszczególne produkty. Wchodząc na stronę DuzeRabaty i wpisując markę lub sklep, który cię interesuje z łatwością znajdziesz kody rabatowe oferujące zniżki na wymarzone produkty! Korzystanie z kodów jest całkowicie darmowe i nie wymaga zakładania kont ani podawania żadnych danych. To prosta, szybka i skuteczna metoda na oszczędność dla twojego portfela.

Artykuł partneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here