Naga MarketsDr Emil Łobodziński z BM PKO BP w rozmowie z Cezarym Andrzejczykiem radzi jak odkładać oszczędności na emeryturę. Czy inwestycje w różne aktywa to dobra alternatywa dla klasycznego rozwiązania jakie gwarantuje nam państwo po przekroczeniu wieku emerytalnego? Więcej szczegółów w programie!


Jak najlepiej oszczędzać na emeryturę?

Jak obecnie wygląda oszczędzenie pieniędzy na rynku kapitałowym? W ocenie gościa programu sytuacja na GPW jest obecnie nierówno rozłożona. Patrząc na 2019 roku, spółki duże z WIG20 na minusie, spółki średnie mniej więcej koło zera, a spółki małe na plusie ponad 10 procent. W ocenie Łobodzińskiego można znaleźć firmy na polskiej giełdzie, które zdecydowanie rosną.

Niezależnie od tego jaki jest stan rynku, jestem zwolennikiem tego, aby zawsze na nim być. Duże znaczenie ma wybór konkretnych spółek. Sektor deweloperski powinien radzić sobie bardzo dobrze w kolejnych latach. Podobnie sektor telekomunikacyjny, który w zeszłym roku po raz pierwszy rozpoczął podwyżkę usług, co pomogło spółkom z całego sektora – oznajmił Łobodziński.

Jeśli chodzi o obligacje, w ocenie gościa programu obligacje skarbowe są nadal papierem wartościowym wartym uwagi dzięki minimalnemu ryzyku.

Obligacje skarbowe indeksowane inflacją to bardzo dobry wybór, pozwalają ochronić się przed utratą realnej wartości pieniędzy. Dla bardziej doświadczonych czy chętnych do ryzyka ciekawym wyborem są także obligacje korporacyjne. Są stabilni emitenci z WIG20 czy mWIG40, którzy oferują bardzo atrakcyjne wyceny – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here