Naga MarketsSzybkie pożyczki pozabankowe stanowią obecnie ciekawą alternatywę dla produktów bankowych. Warto o nich pomyśleć, gdy potrzebujemy pieniędzy. Zawsze jednak sprawdzajmy konkretnie wszystkie interesujące nas oferty, by nie dać się oszukać. Na co więc koniecznie zwrócić uwagę?

Czy ta firma naprawdę istnieje?

Może się wydawać, że skoro firma jest obecna w internecie, to na pewno fizycznie istnieje. Przyzwyczailiśmy się już tak do tego, że to, co online jest zawsze offline, iż brakuje nam krytycznego spojrzenia na to, jak jest w rzeczywistości. A tymczasem z tym bywa czasem różnie i niekoniecznie pożyczkodawca ogłaszający się w sieci, mający świetnie dopracowaną stronę internetową, jest w pełni wiarygodny.

Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko jest w porządku, oceńmy, czy łatwo się z nim skontaktować, czy na jego stronę widnieją dane kontaktowe. Sprawdźmy też, czy biuro firmy ma adres polski, czy inny. To “śledztwo” może nam pomóc w uzyskaniu odpowiedzi, z jakim pożyczkodawcą mamy do czynienia.

RRSO i inne opłaty. Jakie są?

RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, stanowiąca o tym, jak przedstawia się całkowity koszt pożyczki ponoszony przez konsumenta. Pamiętajmy, że im wyższy jest wskaźnik RRSO, tym lepiej dla klienta, bo może liczyć na korzystniejsze finansowo warunki. Warto też wiedzieć, że na RRSO składa się nie tylko oprocentowanie, lecz również inne zobowiązania jak prowizja dla instytucji pozabankowej, ubezpieczenia, odsetki czy inne opłaty – manipulacyjne, administracyjne oraz prowizyjne.

Wiarygodność firmy pożyczkowej – bazy prawdę powiedzą

Przed skorzystaniem z pożyczki warto zapoznać się z bazami, w których widnieją informacje o firmach pożyczkowych. Poznajmy najważniejsze z nich.

  • Jednym z najważniejszych wyznaczników potwierdzającym faktycznie istnienie pożyczkodawcy, jest posiadanie numeru KRS. To baza, w której zbierane są dane na temat przedsiębiorców, organizacji społecznych, fundacji, stowarzyszeń itp. Dane są jawne, więc każdy może otrzymać odpis dotyczący konkretnego podmiotu;
  • Podmioty podejrzane o popełnienie przestępstwa trafiają na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Na liście znajdziemy kluczowe informacje, czyli nazwę firmy podejrzanej o popełnienie przestępstwa, numer identyfikujący podmiot (NIP, REGON lub KRS), prokuraturę, która zajmuje się daną sprawą oraz wzmianki o wydanych do tej pory prawomocnych orzeczeniach;
  • Są też bazy nieobowiązkowe jak Rejestr Firm Pożyczkowych. Znajdziemy tu podmioty, co do których nie istnieją żadne podejrzenia stosowania nieuczciwych procedur. Uczciwe firmy widnieją też w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej. Rejestracja w tej bazie jest bezpłatna, a widniejący tu pożyczkodawcy posiadają status osób fizycznych działających na terenie naszego kraju.

Porównywarki pożyczek – dlaczego warto?

Uzupełnieniem wiedzy na temat najlepszych ofert są porównywarki pożyczek jak ta, którą znajdziemy pod adresem https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-na-dowod/. Mimo że coraz bardziej ufamy firmom pożyczkowym, to zawsze przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy sprawdzić, jak interesująca nas oferta wypada na tle innych. Porównywarki pożyczek są tu doskonałą pomocą, bo szybko i konkretnie możemy się o tym przekonać.

Pamiętając o naszych poradach, na pewno nie damy się oszukać, wybierając pożyczkę. Zyskamy nie tylko bezpieczeństwo, ale i najkorzystniejszą ofertę.

Artykuł sponsorowanyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here